Nowe tramwaje na ulicach Bydgoszczy jeszcze w tym roku!

  • 22.02.2018, 11:41 (aktualizacja 22.02.2018, 11:53)
  • KB
Nowe tramwaje na ulicach Bydgoszczy jeszcze w tym roku! KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP w marcu 2017 r. została podpisana umowa na dostawę 18 fabrycznie nowych tramwajów wieloczłonowych, niskopodłogowych.

Przypomnijmy, że umowa przewiduje dostawę 15 nowych tramwajów długich (pięcioczłonowych) oraz 3 tramwajów krótkich (trójczłonowych). Zamówienie jest realizowane w ramach dwóch projektów. Dostawa 15 długich tramwajów będzie realizowana w ramach projektu pn.: „Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardynskiego wraz z rozbudową układu drogowego, przebudowa infrastruktury transportu szynowego wraz z zakupem taboru." 

Dostawa 3 tramwajów krótkich w ramach projektu pn.: „Przebudowa torowiska tramwajowego w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej wraz z zakupem taboru." 

W pierwszej kolejności harmonogram zakładał dostawę 3 tramwajów krótkich, które zostały dostarczone i odebrane jeszcze w 2017 roku. Dostawę i odbiory 15 długich tramwajów przewidujemy w drugim i trzecim kwartale tego roku. W grudniu została także zawarta umowa na dodatkową dostawę 3 krótkich tramwajów, a ich odbiór zaplanowaliśmy do końca marca 2018 roku.  

W tej chwili trwają prace odbiorowe ostatniego z zamówionych tramwajów. Każdy z tramwajów będzie nosił imię swojego patrona. Patroni zostali wybrani w ramach ogłoszonego plebiscytu. Dla odebranych już tramwajów na patronów zostali wybrani : Oskar Picht, Michał Jagodziński, Andrzej Brończyk, Jeremi Przybora i Andrzej Szwalbe. Patronem szóstego tramwaju krótkiego został Król Kazimierz Wielki.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe