Rozpoczęła się przebudowa torowiska od ulicy Baczyńskiego do Chemicznej

  • 15.02.2018, 12:13 (aktualizacja 15.02.2018, 12:32)
  • KB
Rozpoczęła się przebudowa torowiska od ulicy Baczyńskiego do Chemicznej Przebudowa
Jak informuje ZDMiKP przy ulicy Wojska Polskiego rozpoczął się remont torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej.

Realizację inwestycji poprzedziła, prowadzona w tej chwili wycinka drzew pomiędzy ulicami Baczyńskiego a Chemiczną. Roboty są prowadzone głównie w godzinach późno-wieczornych, tak żeby nie wprowadzać utrudnień w komunikacji. Przebudowa będzie realizowana w tzw. trybie „Zaprojektuj i wybuduj".

Oznacza to, że wykonawca przygotowuje projekt w oparciu o informacje zawarte w Programie Funkcjonalno Użytkowym – sporządzonym przez zamawiającego, a następnie poprowadzi realizację inwestycji – budowę. Wnisek o wydanie ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) właśnie został złożony.

W ramach planowanego zadania zostanie wybudowane nowe torowisko na odcinku od przejścia dla pieszych przy ulicy Łukaszewicza do pętli tramwajowej przy ulicy Chemicznej. Po modernizacji, pętla zyska kolejne torowisko i zamiast dwóch, po zakończeniu będą trzy tory.

Przebudowane także zostanie skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i ulicy Chemicznej zostanie wybudowane rondo, które ma ułatwić przejazd samochodów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu.

Dzięki remontowi zostanie przebudowana sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną wyposażone w system sterowania radiowego. Oznacza to, że proces przekładania zwrotnic będzie się odbywał automatycznie na podstawie sygnału wysyłanego z tramwaju do sterownika, po czym w zależności od trasy tramwaju, będzie następowała zmiana przełożenia zwrotnicy we właściwym kierunku na odpowiedni rozjazd.
Wycinka drzew zakończy się najpóźniej do końca lutego.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe