Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM 2018 po raz kolejny w Bydgoszczy!

 • 14.02.2018, 11:27 (aktualizacja 14.02.2018, 11:34)
 • KB
Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM 2018 po raz kolejny w Bydgoszczy! INNOFORM
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w 2. Międzynarodowych Targach Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą w dniach 24-26 kwietnia 2018 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Organizatorami wydarzenia są: Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest za polską dolinę narzędziową, w której funkcjonuje kilkaset przedsiębiorstw zajmujących się produkcją narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz samym przetwórstwem. Nic więc dziwnego, że właśnie w jego stolicy zadebiutowały Targi INNOFORM. Podczas I edycji Targów swoją ofertę przedstawiło na nich 250 producentów i dystrybutorów narzędzi i urządzeń z całego Świata.

Zakres branżowy Targów:

 • narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych: formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, głowice wytłaczarskie, formy do przetwórstwa gumy;
 • narzędzia skrawające do obróbki metali;
 • technologie, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej;
 • technologie, obrabiarki i urządzenia do obróbki ubytkowej, łączenia i powlekania metali;
 • technologie, maszyny i urządzenia do obróbki powierzchniowej i wykańczającej; przetwórstwo tworzyw sztucznych;
 • materiały, surowce: stale, półfabrykaty, siłowniki, normalia, osprzęt elektryczny;
 • środki smarujące, chłodziwa i ich komponenty;
 • przyrządy i urządzenia kontrolno-pomiarowe; oprzyrządowanie technologiczne;
 • modelowanie, wizualizacja i symulacja procesu wtryskiwania;
 • specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM/CAE
 • wyposażenie zakładów przemysłowych;
 • automatyzacja i robotyzacja produkcji;
 • recykling;
 • logistyka;
 • usługi.

Podczas pierwszej edycji targów odbyła się Giełda Kooperacyjna, w ramach której przeprowadzono 70 spotkań pomiędzy 45 uczestnikami z Polski, Niemiec i Estonii. Była to niezwykle skuteczna forma nawiązania nowych kontaktów i prezentacji możliwości parków maszynowych i nowych technologii. Organizatorami Giełdy byli: Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz jego członków. Uczestniczący w niej specjaliści podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz niezwykle interesujący zakres tematyczny.

Bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn oraz prezentacja innowacyjnych technologii podczas poprzedniej edycji targów, przełożyły się na imponujące zainteresowanie Zwiedzających. Wśród Gości pojawili się przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy, m.in. z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, a także z najdalszych zakątków Świata, m.in. Japonii, USA czy Tajwanu. Ponad połowa z nich stanowili przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji narzędzi oraz firm zajmujących się obróbką metali. Atutem targów była również znakomita frekwencja osób decyzyjnych (właścicieli, dyrektorów i prezesów firm), które stanowiły 55% wszystkich Zwiedzających.

Strona www:
www.innoform.pl

Data:

24-26 kwietnia 2018 roku

Miejsce:
Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze
Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz

Kontakt:

Beata Łoś Komisarz Targów
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
+48 501 691234, [email protected]

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe