Czyste powietrze. Przed nami drugie warsztaty

  • 22.01.2018, 15:43
  • KB
Czyste powietrze. Przed nami drugie warsztaty Razem dbamy o powietrze - spotkanie z mieszkańcami
Wszyscy chcą oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem - właśnie dlatego powinniśmy podejmować działania mające na celu poprawę jakości powietrza.

Przez najbliższe tygodnie prowadzone będą warsztaty, które mają przekonać mieszkańców do zadbania o powietrze w mieście, a tym samym do wymiany niskosprawnych pieców węglowych na ekologiczne i rezygnacji z palenia śmieciami czy węglem niskiej jakości.

W ramach akcji zaplanowano 11 spotkań na osiedlach, które w sposób szczególny narażone są na niską emisję. Warsztaty odbywać się będą o godzinie 17:00 i potrwają dwie godziny.

Drugie już spotkanie odbędzie się 22 stycznia o godzinie 17:00 w Zespole Szkół nr 29 przy ulicy Słonecznej 26 (Wilczak-Jary).

Kolejne spotkania odbędą się:
23.01 Szwederowo (Szkoła Podstawowa nr 30 przy ul. Czackiego 3)
25.01 Miedzyń-Prądy (Zespół Szkół Nr 8 przy ul. Pijarów 4)
26.01 Górzyskowo (Zespół Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej 49)
29.01 Czyżkówko (Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Koronowskiej 7)
1.02 Osowa Góra (Zespół Szkół nr 27 przy ul. Sardynkowej 7)
2.02 Piaski (Siedziba Rady Osiedla przy ul. Drzycimskiej 7)
5.02 Jachcice (Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Średniej 98)
7.02 Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto (Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Gdańskiej 53A)
8.02 Flisy (Zespół Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej 11)

Podczas dwugodzinnych warsztatów będzie można uzyskać kompleksowe informacje m. in. jakie są konsekwencje spalania odpadów, czym jest smog i skąd się bierze, jak zachować się podczas alarmu smogowego, a także poznać skuteczne sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza. Ponadto jednym z prowadzących warsztat będzie lekarz, który wyjaśni jaki wpływ na zdrowie człowieka ma smog.

Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące programów dofinansowania do wymiany ogrzewania, a na koniec odbędzie się pokaz spalania paliw wraz z pomiarem emitowanych substancji.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe