Mieszkańcy Błonia będą mogli skorzystać z ogrodu rekreacyjno-społecznościowego

  • 10.01.2018, 12:32
  • KB
Mieszkańcy Błonia będą mogli skorzystać z ogrodu rekreacyjno-społecznościowego KB Osiedle Błonie
Na bydgoskim osiedlu Błonie do rozdysponowania, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jest ponad pół miliona złotych. Jak informuje ratusz planowanych inwestycji jest kilka. Jedną z ważniejszych będzie zbudowanie tzw. ogrodu rekreacyjno-społecznościowego na skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Inwestycja ma łączyć się z innymi terenami zielonymi przy blokach. W jej skład ma wchodzić między innymi siłownia plenerowa, plac zabaw, ustawione zostaną także stoliki do gier planszowych. Zainwestowane pieniądze pozwolą również na dokonanie nowych nasadzeń różnych gatunków roślin.

Autorski projekt zawiera zielone elementy ogrodu i małej architektury ogrodowej, które będą przeznaczone dla seniorów gdzie spokojnie mogliby usiąść porozmawiać, pograć w różne gry np, szachy, a jednocześnie integrować się. Ogród, plac zabaw, siłownia mają służyć integracji dzielnicowej społeczności.

Kolejnym równie ważnym zadaniem, które wygrało w głosowaniu BBO jest remont chodnika przy ul. Waryńskiego 24 do numeru 51 oraz Gałczyńskiego 1. Ułatwi on mieszkańcom dojście do centrum handlowego i rynku przy ul. Broniewskiego.

Planowana jest również rewitalizacja chodnika przy ulicy Stawowej 37 do numeru 61. Zakres tego zadania będzie uzależniony od środków dostępnych w ramach programu BBO.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe