Prawdziwy żłóbek zobaczymy w Fordonie

  • 22.12.2017, 11:40
  • KB
Prawdziwy żłóbek zobaczymy w Fordonie MARTYRIA Żywy Żłóbek w Bazylice w Fordonie
W tym roku wyjątkowy bo po raz 25-ty. Tegoroczną Świętą Rodzinę wcielą się Ewelina i Dawid Jaszczak ze swoją miesięczną córeczką Jadzią, którzy na co dzień formują się we Wspólnocie Absolwentów Martyria. Ewelina wcielając się w rolę Maryi przeczyta I czytanie, Dawid wcielający się w rolę Józefa przeczyta II czytanie.

Tradycyjnie pojawią się Anioły, Pasterze i zwierzęta. Anioł zaśpiewa psalm, a pastuszkowie przyniosą dary do ołtarza. Będziemy mogli zobaczyć: muła i osiołka z gospodarstwa agroturystycznego Krystyny Drzewieckiej „Pola” w Mochlu, kozy i owce z Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku, kuce (także słoma i siano) z gospodarstwa Jacka Saja w Fordonie oraz konie z gospodarstwa Leonarda Gwita w Strzelcach Dolnych.

To dzieło od samego początku tworzone jest przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria, przy współudziale Wolontariuszy 4don4LORD, GPS, parafian Matki Bożej Królowej Męczenników. O bezpieczeństwo i porządek dbają panowie z Bractwa Św. Wojciecha i Ochotnicza Straż Pożarna Telefonika-Kable.

Budowa szopy możliwa była dzięki panom z parafii, pomocy więźniów z Zakładu Karnego w Fordonie a także firmie p. Marka Gotowskiego, który w całości zbudował oborę dla zwierząt.

Z jednej strony ołtarza szopa a z drugiej dekoracja świąteczna - instalacja przygotowana przez Martyrię i młodzież 4dno4LORD, która w tym roku wpisuje się w rok Ducha Świętego jaki przeżywamy w kościele. A dokładnie „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Żywy Żłóbek będzie można zobaczyć podczas Mszy św. w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie, ul. Bołtucia 5.

24 XII 2017 na Pasterce o 22:00 i 24:00

25 XII 2017 o godz. 13:00

26 XII 2017 o godz. 13:00

6 I 2018 o godz. 13:00

7 I 2018 o godz. 13:00

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe