Wzmożone kontrole policji w Bydgoszczy i regionie podczas Świąt

  • 21.12.2017, 13:33
  • KB
Wzmożone kontrole policji w Bydgoszczy i regionie podczas Świąt KWP Bydgoszcz/archiwum BEZPIECZNE ŚWIĘTA NA DROGACH
Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak co roku w okresie świąt i Nowego Roku kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci kontrolować będą m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach województwa kujawsko-pomorskiego będzie więcej policyjnych patroli. Policyjna akcja rozpocznie się 22 grudnia i potrwa do 26 grudnia br. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, sposób przewożenia dzieci jak również stan techniczny aut. 

Policjanci będą:

  • ujawniać i eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, 
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych, 
  • sprawdzać prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Nie wszyscy piesi użytkownicy dróg, pamiętają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Nikt na szczęście nie zginął. Ponadto, policjanci zatrzymali 25 osób, które wsiadły za kierownicę, pomimo tego iż wcześniej pili alkohol.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. W święta może być bardzo zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, tak byśmy szczęśliwie dojechali do swoich bliskich. Jeśli jest to możliwe wyjedźmy wcześniej byśmy nie musieli się spieszyć i stresować korkami, które w tym okresie bywają niemożliwe do uniknięcia. Dlatego, też przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy czy samochód jest sprawny, zwróćmy uwagę na to czy wszystkie światła mamy sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione. Pamiętajmy aby wsiadać za kierownicę gdy jesteśmy wypoczęci. Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

  • 25 Grudzień 2017 r. 08:00 22:00 pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
  • 26 Grudzień 2017 r. 08:00 22:00 drugi dzień Bożego Narodzenia,
  • 01 Styczeń 2018 r. 08:00 22:00 Nowy Rok.
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe