Wtorkowe śpiewanki i dwa koncerty w Światłowni

  • 20.11.2017, 08:04 (aktualizacja 20.11.2017, 08:09)
  • KB
Wtorkowe śpiewanki i dwa koncerty w Światłowni Światłownia
W tym tygodniu Światłownia zaprasza na wspólne śpiewanie. Na scenie wystąpi również Aga Kostencka, Andrzej Marczyński i Grzegorz Grunwald.

21.11.2017, wtorek, godz. 18.00 – Wtorkowe śpiewanki w Światłowni

Weż ze sobą śpiewnik i przyjdż pośpiewaj. Wstęp wolny.

24.11.2017, piątek, godz. 18.00 – Aga Kostencka i Andrzej Marczyński

Ona:

Aga Kostencka. Gitarzystka, kompozytorka i pieśniarka. Festiwalowe szlaki przecierała w drugiej połowie lat 90-tych,zdobywając laury m.in. na olsztyńskich „Spotkaniach Zamkowych”. Prywatnie szczęśliwa kobieta szczęśliwego mężczyzny, właścicielka charyzmatycznego jamnika Cynamona oraz lubiana Pani od muzyki i języka polskiego.

On:

Andrzej Marczyński. Gitarzysta, tekściarz, kompozytor i wykonawca. Festiwalowe szlaki wydeptała mu Aga, a on tylko przydeptał, to co jeszcze nie zostało zadeptane. Zdobył kilka nagród ,z czego najważniejszą była możliwość poznania kolegów po piórach, których piosenki stały się inspiracją do napisania własnych i lepszych. echem… Prywatnie szczęśliwy mąż szczęśliwej żony, oraz ojciec szczęśliwej Mai i szczęśliwego Krzysia. Codziennie spędza osiem godzin na jeżdżeniu na rowerze i doręczaniu listów, by udowodnić sobie i światu, że nie musi być dyrektorem.

Ona i On:

Pewnego zimowego poranka on zapukał do jej drzwi i zaproponował współpracę, na co ona wyraziła zgodę. I tak przez siedem lat zjeździli z koncertami kraj wzdłuż i wszerz, głosząc słowo pisane z wdziękiem, okraszone dźwiękiem. Owocem tych wędrówek z gitarą jest płyta, pt.”Historie zasłyszane”. Prywatnie się tolerują, znoszą, a czasem nawet lubią.

25.11.2017, sobota, godz. 18.00 – Grzegorz Grunwald

Poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Laureat licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej w całym kraju. Posiada w dorobku autorską płytę pt. „Mój przyjaciel cień”, wydaną w lipcu 2017 roku, nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków. Oprócz własnych piosenek, które stanowią główną część jego repertuaru,wykonuje także utwory innych autorów i kompozytorów, będące dziś klasyką gatunku.

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe