"Gawęda o Niepodległej" w Światłowni

  • 06.11.2017, 11:55 (aktualizacja 06.11.2017, 12:15)
  • KB
"Gawęda o Niepodległej" w Światłowni Światłownia
W przeddzień Święta Niepodległości w Światłowni będzie można zapoznać się z referatami przygotowanymi przez bydgoską historyk Małgorzatę Jarocińską.

Projekt Gawęda o Niepodległej jest próbą ukazania historii lat 1917-1921 w nowej, nietypowej formie. Miejsce referatów zajmą barwne gawędy historyczne. Autorką gawęd będzie bydgoska historyk Małgorzata Jarocińska. Jest ona doskonale znana słuchaczom Polskiego Radia PiK ze swoich autorskich gawęd o mitach i historii maleńkich miejscowości z woj. kujawsko-pomorskiego.

Wygłosi dwie gawędy: "Wymarsz" , czyli gawęda o początkach zrywu powstańczego w naszym regionie i "Sen o szpadzie" to opowieść o marszałku Józefie Piłsudskim widzianym oczami żyjących w tamtym okresie mieszkańców naszego regionu.

Gawędy przedzielone będą trzema blokami muzycznymi w wykonaniu niewidomych wokalistów Darii Barszczyk, Moniki Młot i Przemysława Cackowskiego.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Otwarta Przestrzeń Światłownia, ul. św. Trójcy 15,  www.swiatlownia.eu.

10.11.2017, piątek, godz. 18.00 – Gawęda o Niepodległej /wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe