Pełen emocji początek listopada w MCK-u

  • 02.11.2017, 14:46 (aktualizacja 02.11.2017, 15:47)
  • KB
Pełen emocji początek listopada w MCK-u MCK
Pierwszy tydzień listopada w Miejskim Centrum kultury zapowiada się bardzo pracowicie. W karcie menu dwa ciekawe koncerty – Tribute to Przybielski 2, Dezerter oraz kilka innych wydarzeń.

Zobaczcie, co przygotował MCK na najbliższych kilka dni: 

3.11.2017, piątek, godz. 19.00, sala kinowo widowiskowa. Bilety: 30 zł, do nabycia w kasie MCK

Tribute To Andrzej Przybielski vol. 2 – premiera

Koncertowa premiera drugiego z serii albumu poświęconego pamięci wybitnego bydgoskiego artysty. Premiera tym bardziej szczególna, bo prezentująca wydawnictwo dwupłytowe CD/DVD. Znajdzie się w nim zapis koncertu inaugurującego spotkania szóstki trębaczy, którzy przyjechali do Bydgoszczy z całego kraju, aby oddać hołd Andrzejowi Przybielskiemu. Materiał zrealizowany w studiu nagrań Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy był na tyle obszerny, że w bieżącym roku  niepublikowane dotychczas utwory ukażą się na płycie, będącej kontynuacją pierwszego wydawnictwa.

Wystąpią trębacze: Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński i Tomasz Kudyk. Towarzyszyć im będą wybitni instrumentaliści współpracujący przed laty z Przybielskim: gitarzysta Jakub Kujawa, kontrabasista Grzegorz Nadolny i perkusista Grzegorz Daroń.

Każdy, kto pojawi się na koncercie premierowym, otrzyma w prezencie pamiątkowy album Tribute To Andrzej Przybielski vol. 2.

4.11.2017, sobota, godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa. Bilety w cenie: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia: Ticketpro.pl, sklep Muzyka (ul. Śniadeckich 50), kasa MCK

Muzyczne Smaki vol. 28: Dezerter / 1125

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię”, „Ile procent duszy?”, „Mam kły, mam pazury”, „Ziemia jest płaska”, „Nielegalny zabójca czasu”, „Prawo do bycia idiotą”, „Większy zjada mniejszego”. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

1125 – zespól powstał i do dziś funkcjonuje w Złotowie. Po 20 latach funkcjonowania czterech członków zespołu jest w składzie od samego początku, grając koncerty w kraju i wielu miejscach w Europie.

5.11.2017, niedziela, godz. 10.30, sala kinowo-widowiskowa. Wstęp wolny. Zapisy: [email protected]

Zatańcz ze mną, mamo, tato

Warsztaty tańca uwspółcześnionego flamenco dla dzieci w wieku powyżej 5 lat i towarzyszących im dorosłych. Prowadzenie: Dorota Dzięcioł – instruktor i tancerka.

5.11.2017, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp wolny

Spotkanie z prof. Lidią Smentek i promocja książki Zygmunt Moczyński – powrót do źródeł

Lidia Smentek jest profesorem nauk fizycznych, teoretykiem zajmującym się spektrokopią atomową w języku formalizmu mechaniki kwantowej i chemii kwantowej. Po 40 latach pracy w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu przebywa na emeryturze. Od 22 lat jest profesorem chemii na Vanderbilt University w Nashville, gdzie prowadzi zajęcia dla doktorantów i nadal pracuje naukowo. Opublikowała przeszło 100 artykułów naukowych i tyle samo popularnonaukowych i popularnych. Jest autorką dwóch książek i kilku rozdziałów w monografiach naukowych. Niniejsze opracowanie – książka historyczna – jest novum na liście jej dorobku.

5.11.2017, niedziela, godz. 17.00, sala kinowo-widowiskowa. Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie MCK

Juntos – spektakl

Juntos jest ukoronowaniem projektu Juntos – znaczy razem realizowanego przez Fundację Duende Flamenco, skierowanego do środowiska bydgoskich seniorów. Ideą przedstawienia jest pokazanie historii kultury flamenco i jej istoty międzypokoleniowej. Do projektu zaprosiliśmy czołowych muzyków flamenco działających w Polsce.

Opracowanie muz.: Sławomir Dolata, scenariusz i reżyseria: Dorota Dzięcioł. Występują beneficjenci projektu Juntos – znaczy razem – roztańczeni i rozśpiewani seniorzy. Sławomir Dolata – gitara, Dawid Cholewiński – cajon, instr. perkusyjne, Marcin Pawlik – flet, saksofon, Roman Mendez – gitara basowa, śpiew, Dorota Dzięcioł – śpiew, taniec. Tancerki Akademii Tańca Duende: Daria Bręczewska-Kulesza, Małgorzata Bzdawka-Olejarczyk, Julia Hercka-Wiśniewska, Agnieszka Kruczkowska, Marzena Kułaga, Izabela Jaszowska, Kornelia Powalisz, Ewa Szuda, Maria Trzcińska, Dagmara Wróblewska, Katarzyna Ziętek-Fabisiak.

7.11.2017, wtorek, godz. 16.00, sala kinowo-widowiskowa – wykład

Artystyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jak rozumieć dzieła sztuki współczesnej - dr Marta Ipczyńska

koncert Chóru Agory Nestora pod dyrekcją dr. Orlina Bebenowa

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe