"Aktywna Bydgoszcz". Przed nami Bydgoski Bieg Niepodległości

  • 02.11.2017, 14:01 (aktualizacja 02.11.2017, 14:24)
  • KB
"Aktywna Bydgoszcz". Przed nami Bydgoski Bieg Niepodległości Aktywna Bydgoszcz
11 listopada odbędzie się Bydgoski Bieg Niepodległości. Trasa prowadzić będzie ulicami północnej części Śródmieścia.

Zawody zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Plac Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza (ścieżka rowerowa, chodnik) – 20 stycznia 1920r. – Słowackiego (Park Kochanowskiego) – Staszica (buspas) – Kołłątaja – Libelta – Gimnazjalna – Jagiellońska (chodnik) – 19 marca 1981r. (chodnik) – Park Kazimierza Wielkiego – Plac Wolności.

W godzinach 15:00 – 15:40 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu. Wyjazd autem z posesji może być chwilowo niemożliwy. Przejazd po trasie będzie mógł być realizowany jedynie za zgodą służby zabezpieczającej imprezę i może trwać o wiele dłużej niż zwykle. Gorąco prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i uwzględnienie utrudnień w ewentualnych planach wyjazdowych.

Bydgoski Bieg Niepodległości jest pierwszym z projektów przygotowywanych przez "Aktywną Bydgoszcz". Zawodnicy spotykają się w Narodowe Święto Niepodległości na bydgoskim Placu Wolności. Stamtąd biało-czerwonym szpalerem wyruszają na pięciokilometrową trasę. Bydgoski Bieg Niepodległości w środowisku biegowym jest uznawany za symboliczny koniec biegowego sezonu.

Wielu zawodników startuje w imprezie po to, by ostatecznie podsumować swoje osiągnięcia. Stąd duże zainteresowanie imprezą i prognozy na udział ponad 1 500 zawodników w bieżącym roku. Organizacja imprezy 11 listopada powoduje, że każdego roku zmagania sportowców obserwuje rekordowa liczba widzów. Wszelkie szczegóły związane z Bydgoskim Biegiem Niepodległości znajdą Państwo na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cześć
Cześć 02.11.2017, 21:54
Dystans ?

Pozostałe