Teatr Kameralny. Rewitalizacja coraz bliżej

  • 24.10.2017, 14:27
  • KB
Teatr Kameralny. Rewitalizacja coraz bliżej Wizualizacja
Ogłoszony został przetarg na rewitalizację budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14. Obiekt znów ma tętnić życiem i pełnić kulturalne funkcję. Zabytkowa część obiektu przy ul. Grodzkiej 16 zostanie odrestaurowana i znajdzie się w niej kawiarnia.

W rozbudowanym i przebudowanym obiekcie znajdzie się między innymi duża sala teatralna. Na widowni będzie mogło zasiąść 234 widzów. W części obiektu z salą teatralną znajdą się również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie.

Na drugiej kondygnacji w północnej części budynku funkcjonować ma zaplecze biurowe. Główne sanitariaty zlokalizowane będą w kondygnacji podziemnej. Zabytkowy budynek znajdujący się we wschodniej części działki z dwuspadowym dachem poddany zostanie natomiast rewitalizacji. Funkcjonować ma w nim m.in. kawiarnia. Warto zaznaczyć, że ze względu na bardzo zły stan techniczny głównej części obiektu prace budowlane rozpoczną się od rozbiórek.

Zachowana zostanie jedynie ściana od strony ul. Podwale, w której zgodnie z projektem odkryte zostaną otwory okienne. Cała konstrukcja budynku łącznie ze ścianami fundamentowymi zostanie natomiast wzniesiona od nowa. Elewacja  budynku będzie utrzymana w biało szarej-kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego  zastosowana zostanie grafitowa blacha na rąbek. Z kolei budynek  zabytkowy z  planowaną kawiarnią będzie przykryty dachówką karpiówką.

W przetargu oprócz ceny ważnym kryterium jest też długość gwarancji. Zależy nam na tym, by została ona wydłużona do 7 lat. Finisz  prac budowlanych planowany jest na koniec 2019 roku.

Przygotowaliśmy kompleksowy projekt i zapewniliśmy sobie możliwość dofinansowania całego przedsięwzięcia w oparciu o środki unijne ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). – Mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

- W ten sposób po dwóch dekadach przerwy na Starym Mieście znów zacznie funkcjonować teatralna scena. To kolejny element rewitalizacji salonu Bydgoszczy i duże wyzwanie, które podjęliśmy. Jednocześnie przygotowujemy też  projekty związane z nadaniem nowych funkcji Młynowi Rothera i  hali targowej oraz rozbudową Muzeum Okręgowego. – Dodaje prezydent.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Koń Konieczko
Koń Konieczko 26.10.2017, 09:47
krematorium w salonie ???

Pozostałe