Bydgoszcz przyjazna seniorom. Podpisano porozumienie

  • 23.10.2017, 11:30 (aktualizacja 23.10.2017, 11:39)
  • KB
Bydgoszcz przyjazna seniorom. Podpisano porozumienie archiwum
Prezydent Bydgoszczy podpisał deklarację współpracy prezydentów miast w obszarze polityki senioralnej. Porozumienie podpisano w Poznaniu podczas konferencji "Miasta przyjazne starzeniu się".

Konferencja pt. „Miasta przyjazne starzeniu się” odbyła się w Poznaniu w dniach 19-20 października. Omawiano tematy dotyczące seniorów, wymieniano się doświadczeniami, mówiono o dobrych praktykach.  

Efektem rozmów była deklaracja współpracy, która została uroczyście podpisana przez przedstawicieli 21 samorządów. Prezydenta Miasta Bydgoszczy reprezentowała Pani Iwona Waszkiewicz – Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Na konferencji był również obecny Ireneusz Frelichowski, przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów, który opowiedział w wystąpieniu uczestnikom o działaniach miejskiej Rady, a także o działaniach Miasta na rzecz seniorów (w tym m.in. o programach  „Bydgoska Koperta Życia” oraz „Bydgoska Karta Seniora 60+”).

Aby  skutecznie wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, miasta m.in. powołają zespół ekspercki do spraw polityki senioralnej. Zespół zajmie się obszarami kluczowymi dla rozwoju miast przyjaznych starzeniu się: eksperci przyjrzą się m.in. przestrzeni publicznej, budynkom, transportowi, mieszkalnictwu, usługom społecznym czy ochronie zdrowia.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe