Ratusz wybierze miejsca, gdzie powstaną parkingi dla rowerów. Zasugeruje się głosami mieszkańców!

  • 19.10.2017, 12:20
  • KB
Ratusz wybierze miejsca, gdzie powstaną parkingi dla rowerów. Zasugeruje… archiwum
Bydgoszczanie wskazali miejsca, gdzie warto zorganizować parkingi dla rowerów. Teraz zespół ds. polityki rowerowej zweryfikuje zgłoszenia mieszkańców. Do wiosny w całym mieście pojawi się pół tysiąca stojaków.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować rowerzystom za kolejną ciekawą  inicjatywę – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dziękuje również wszystkim osobom, które wzięły udział w ankiecie. Dzięki nim wiemy jak w najlepszy sposób zaplanować sieć rowerowych parkingów. Mam nadzieję, że wraz z budową nowych dróg rowerowych i rozbudową Bydgoskiego Roweru Miejskiego w przyszłym sezonie jeszcze więcej bydgoszczan będzie wybierać właśnie ten środek transportu do poruszania się po mieście. – Dodaje prezydent.

Łącznie bydgoszczanie wskazali miejsca, gdzie mogło by zostać ustawionych około 700 stojaków. Najczęściej proponowane było urządzanie parkingów wielostanowiskowych, złożonych z kilku stojaków. Ankiety wypełniło 173 mieszkańców.

Teraz zespół ds. polityki rowerowej zweryfikuje wszystkie  zgłoszenia i wybierze 500 najlepszych lokalizacji, gdzie do wiosny zamontowane zostaną stojaki. Rowerowe parkingi nie mogą pogarszać  bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, a miasto musi dysponować wskazanym terenem.

Warto wiedzieć

W Bydgoszczy  realizowany jest szereg innych działań wzmacniających rolę roweru jako środka transportu:

  • W budowie lub na etapie przygotowań do przetargu są zadania związane z drogami rowerowymi wzdłuż II etapu Trasy Uniwersyteckiej, ulicy Kujawskiej, Grunwaldzkiej, Wiatrakowej (kontrapas) i Łochowskiej.
  • Latem oddana do użytku została natomiast droga rowerowa wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty prowadząca na osiedle Eskulapa.
  • Trwa też wybór nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Będzie on odpowiedzialny między innymi za zwiększenie liczby stacji do co najmniej 51 lokalizacji oraz udostępnienia 550 nowych rowerów.
  • Wcześniej w porozumieniu ze środowiskami rowerowymi opracowane zostały standardy utrzymania i budowy dróg rowerowych.
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe