Rozpoczyna się akcja ekologiczna wspierająca czystość powietrza

  • 13.10.2017, 13:58 (aktualizacja 13.10.2017, 17:50)
  • KB
Rozpoczyna się akcja ekologiczna wspierająca czystość powietrza archiwum
Bydgoszcz startuje z kampanią mającą na celu ukazanie korzyści wynikających z dbałości o jakość powietrza w mieście i eliminacji niskiej emisji. Bydgoszczanie będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach, happeningach i akcjach informacyjnych.

Akcja rozpoczyna się 15 października. Specjalnie akcje informacyjne odbędą się na 11 osiedlach. Oprócz tego miasto szykuje promocję kampanii poprzez billboardy w komunikacji publicznej czy spoty w radio i telewizji. W zestaw pakietów edukacyjnych zostaną wyposażone także bydgoskie szkoły. 
 
Warto wiedzieć, że niska emisja nie jest małą emisją! To wprowadzanie do powietrza zanieczyszczeń z kominów o wysokości do 40 m, stąd nazwa „niska”. Powstaje ona głównie w paleniskach domowych, lokalnych kotłowniach opalanych paliwami stałymi i ciężkim olejem opałowym oraz w transporcie. Mieszanina szkodliwych gazów i pyłów powstałych w wyniku nieefektywnego spalania paliw prowadzi do zwiększenia śmiertelności oraz chorób układu oddechowego, niewydolności układu krążenia, uszkodzeń wątroby, alergii czy nowotworów.
 
Oprócz tego na wymianę źródeł ogrzewania opalanych paliwem stałym na ekologiczne urządzenia grzewcze mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 100% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 3000 zł. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji mogą zgłosić się do Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy i złożyć wniosek o dotację na wymianę ogrzewania na ekologiczne. Więcej informacji tutaj lub pod nr 58-58-038 i 58-59-270. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe