Bydgoska fabryka FRoSTY otwiera nową linię produkcyjną

  • 29.09.2017, 14:19
  • KB
Bydgoska fabryka FRoSTY otwiera nową linię produkcyjną FROSTA
28 września 2017 r. w Bydgoszczy, otwarta została unikatowa na skalę światową, nowoczesna linia do produkcji wyrobów rybnych FRoSTY. Uroczystość była zwieńczeniem, opiewającej na 65 milionów złotych, inwestycji firmy w Polsce i doskonałą okazją do podsumowań jej osiągnięć.

2016 to kolejny udany rok na koncie FRoSTY. Po rekordowym wzroście wyników finansowych w roku 2015, następny przyniósł kolejne sukcesy. Obroty ze sprzedaży zwiększyły się o 10,93%, wynosząc ostatecznie ponad 555 mln złotych. Również zysk netto okazał się o 17,4% wyższy niż w roku poprzednim i osiągnął poziom 32 mln złotych. Lecz dynamiczny wzrost to nie wszystko – przełom 2016 i 2017 roku był również czasem intensywnego rozwoju i rozbudowy firmy.

- Jesteśmy niezwykle dumni mogąc pochwalić się efektem naszych inwestycji. – Mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy FRoSTA. Wierzymy, że rozwijając naszą firmę, dokładamy również cegiełkę do rozwoju regionu. Mogą świadczyć o tym nowe miejsca pracy, które udało nam się stworzyć wraz z otwarciem nowej linii produkcyjnej.

FRoSTA na inwestycję przeznaczyła 65 mln złotych. Dzięki tej kwocie, zgodnie z założonym planem rozwoju, w Bydgoszczy stanęła nowa hala produkcyjna o powierzchni 5 500 m2, wyposażona w najnowocześniejszą i unikatową na skalę światową linię do produkcji wyrobów rybnych. FRoSTA zwiększyła również powierzchnię magazynową, która wraz z zapleczem osiągnęła powierzchnię 2 000 m2, a na terenie fabryki powstały parkingi dla samochodów ciężarowych. Kamień węgielny pod nową halę produkcyjną został wmurowany 24 listopada 2016 r., a realizację całej inwestycji udało się z sukcesem zakończyć w planowanym terminie.

- Zakończenie inwestycji to czas podsumowań, lecz także moment stawiania sobie nowych wyzwań. Przed nami kolejny duży projekt. – Zapowiada Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy FRoSTY na Polskę i Europę Centralną. Opracowanie szczegółowego planu rozwoju wymaga czasu, możemy już jednak uchylić rąbka tajemnicy. W latach 2018-19 w Bydgoszczy powstanie centrum usług wspólnych (shared service center), w którym realizowane będą usługi finansowe oraz IT dla całej grupy FRoSTA AG.

Fabryka FRoSTY działa w Bydgoszczy od 1999 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 19,5 tys. m2 dając zatrudnienie prawie 700 osobom. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe