"Mieszkania wspomagane w Bydgoszczy". Są już pierwsi mieszkańcy

  • 29.09.2017, 08:54 (aktualizacja 29.09.2017, 13:38)
  • KB
"Mieszkania wspomagane w Bydgoszczy". Są już pierwsi mieszkańcy archiwum
W ramach projektu "Mieszkania wspomagane w Bydgoszczy", do 10 mieszkań wspomaganych-chronionych zostali skierowani pierwsi mieszkańcy.

Projekt, który przeciwdziała marginalizacji osób wykluczonych społecznie  jest realizowany przez Fundację „Inkubator Społeczny” w partnerstwie z Miastem, reprezentowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Istotą projektu jest objęcie pomocą i wsparciem osób bezdomnych (kobiet i mężczyzn) – niepełnosprawnych i niesamodzielnych, które nie mogą przebywać w schroniskach.

Osobom przystępującym do udziału w projekcie zapewnione zostanie zakwaterowanie w 2-3 osobowych mieszkaniach, w których będzie jednocześnie świadczona specjalistyczna pomoc – co ma przeciwdziałać umieszczaniu tych osób w domach pomocy społecznej. Osoby dotychczas bezdomne będą mogły, przy zaplanowanym wsparciu, wrócić do normalnego życia i zostać włączone do społeczności lokalnej. Projekt obejmą opieką i nadzorem pracownicy socjalni.

Budynek, w którym znajdują się mieszkania został wyremontowany ze środków z budżetu Miasta i funduszu dopłat BGK. Kolejne projekty skierowane do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością są na finiszu.

Działania te wpisują się w realizację celów określonych w Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Bydgoszczy nas lata 2016-2023 w zakresie przeciwdziałania bezdomności, uchwale Rady Miasta z 22 lutego 2017r. w sprawie „Inicjatyw Miasta na rzecz poprawy sytuacji osób bezdomnych” oraz umowie podpisanej przez Miasto z Fundacją „Inkubator Społeczny” i Stowarzyszeniem „Podaj rękę” na prowadzenie schronisk dla bezdomnych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe