Najlepsi uczniowie bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych mogą otrzymać stypendia

  • 21.09.2017, 12:19 (aktualizacja 21.09.2017, 12:32)
  • KB
Najlepsi uczniowie bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych mogą otrzymać stypendia… archiwum
Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o stypendia w ramach programu dla młodzieży osiągającej szczególne wyniki w nauce. Termin składania wniosków upływa 7 października.

O stypendia ubiegać się mogą zameldowani na stałe w Bydgoszczy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, publicznych i niepublicznych z siedzibą w Bydgoszczy, którzy zdali egzamin maturalny w roku składania wniosku.

Warunkiem koniecznym do ubiegania się o stypendium jest zdany egzamin maturalny  z matematyki w roku zdania matury na poziomie rozszerzonym z wynikiem, co najmniej 60 proc. pkt. oraz podjęcie w Bydgoszczy studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych lub niepublicznych, na kierunkach:

informatyka,  informatyka stosowana,  mechatronika, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria materiałowa, budownictwo, fizyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechaniczna inżynieria tworzyw (w trakcie dokonywana jest zmiana nazwy kierunku na „przetwórstwo tworzyw sztucznych”), wzornictwo, architektura i urbanistyka (w trakcie dokonywana jest zmiana nazwy kierunku na „architektura”), energetyka, transport, elektrotechnika.

Wnioski można składać do 7 października w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Do wniosku o stypendium należy dołączyć następujące dokumenty:
- potwierdzoną za zgodność z oryginałem w macierzystej szkole kserokopię świadectwa z egzaminu maturalnego, zdanego w roku składania wniosku,
- zaświadczenie z uczelni o przyjęciu na pierwszy roku studiów,
- potwierdzenie zameldowania na pobyt stały w Bydgoszczy

Stypendium może być udzielone absolwentowi tylko raz, na okres dziewięciu miesięcy, począwszy od miesiąca października..

Szczegółowe zasady udzielania stypendiów i wzór wniosku w linkach:

 www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/1224_tcm30-175113.pdf 
www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/218_tcm30-205891.pdf

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe