Jest dofinasowanie z POIiŚ dla drogi ekspresowej S5

  • 15.09.2017, 11:59
  • KB
Jest dofinasowanie z POIiŚ dla drogi ekspresowej S5 pixabay
Jak podaje GDDKiA klika dni temu (11 września br.) zawarto umowy o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Środki z Unii Europejskiej trafią na kolejne odcinki dróg ekspresowych w Polsce.

Inwestycje będą realizowane w czterech województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, mazowieckim, zachodniopomorskim. Łącznie to ponad 180 km nowych dróg. Wszystkie inwestycje mają już rozstrzygnięte przetargi i są w realizacji.

Na terenie województwa kujawsko pomorskiego, środki zostaną zainwestowane w budowę drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz – Mielno, odcinek Białe Błota – Mielno.

Inwestycja jest częścią przedsięwzięcia, które zapewni bezkolizyjne połączenie Bydgoszczy z Poznaniem oraz dalej z Wrocławiem.

• Okres realizacji: 2015 – 2019

• Wartość całkowita: 1,37 mld zł

• Dofinansowanie UE: 716,3 mln zł

• Długość odcinka: 54,1 km

Inwestycja zlokalizowana w województwie kujawsko-pomorskim polega na budowie odcinka drogi o długości 54,12 km i składa się z 3 zadań:

• węzeł „Białe Błota” - węzeł „Szubin” o długości około 9,7 km,

• węzeł „Szubin” - węzeł „Jaroszewo” o długości około 19,3 km,

• węzeł „Jaroszewo” - do granicy województwa o długości około 25,1 km.

Warto wspomnieć, że po podpisaniu umów znacząco wzrosło wykorzystanie funduszy unijnych w całym Programie Infrastruktura i Środowisko (oprócz dróg, z jego środków finansowane są inwestycje m.in. w linie kolejowe, sieci energetyczne, ochronę środowiska) - z 40,5 proc. do 44,9 proc. Z dostępnych 109,5 mld zł zagospodarowano już blisko 50.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe