Od kwietnia 2018 więcej lotów z Bydgoszczy do Londynu

  • 12.09.2017, 13:29
  • KB
Od kwietnia 2018 więcej lotów z Bydgoszczy do Londynu archiwum
Jak informuje bydgoski Port Lotniczy od kwietnia 2018 Pasażerowie będą mieli do dyspozycji kolejne loty na trasie Bydgoszcz-Londyn Luton. Rozmowy prowadzone przez Port Lotniczy Bydgoszcz zaowocowały zwiększeniem liczbą rejsów na tej trasie z 3 do 4 tygodniowo. Tym samym na trasie do Londynu będzie dostępnych 11 lotów tygodniowo (7x Londyn Stansted i 4x Londyn Luton) zwiększając tym samym elastyczność w planowaniu podróży.

- To znakomita informacja dla mieszkańców województwa. Ryanair zwiększył oferowanie na trasie jeszcze przed jej inauguracją. W przyszłym sezonie letnim będziemy latać do Londynu z rekordową częstotliwością - 11 razy w tygodniu. Rozmowy cały czas trwają. Chcielibyśmy dalej rozbudowywać siatkę połączeń o kolejne rotacje i kierunki. - Powiedział  Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Połączenie Ryanair do Londynu Luton wystartuje już 29 października. W sezonie zimowym (od października do marca) loty na tej trasie będą odbywać się 3 razy w tygodniu – w środy, piątki oraz niedziele. Loty do Londynu (Stansted i Luton) będą oferowane 9 razy w tygodniu.

Natomiast w sezonie letnim – od 2 kwietnia -  na tej trasie pojawi się dodatkowy lot w poniedziałek oraz powróci wtorkowe połączenie do Londynu Stansted. Na trasie do Londynu będzie dostępnych już 11 lotów tygodniowo a pasażerowie uzyskają większą elastyczność w planowaniu podróży.

Połączenie Bydgoszcz - Luton będzie 6-tym kierunkiem oferowanym przez irlandzką linię lotniczą pasażerom regionu kujawsko-pomorskiego. Stanowi uzupełnienie dla popularnych kierunków w Wielkiej Brytanii -  Londyn Stansted, Birmingham oraz Glasgow.

Lotnisko w Luton położone jest ok. 50 km na północ od centrum Londynu. To ciekawa alternatywa dla osób podróżujących zarówno do stolicy Wielkiej Brytanii, jak też do popularnych wśród Polaków miast w środkowej i wschodniej Anglii. Wylot z Bydgoszczy do Londynu Luton będzie odbywał się o godzinie 21:00. Loty powrotny zaplanowano na godzinę 18:00. Podróż trwa 2 godziny 10 minut.

Port jest świetnie skomunikowany zarówno z Londynem oraz z innymi miastami w regionie. Lotnisko leży w pobliżu autostrady M1, łączącej Londyn oraz Leeds. Bezpośrednie połączenie kolejowe ze stacji "Luton Airport Parkway" pozwala na dogodny dojazd do Bedford, St Albans, Wimbledonu, Sutton, Gatwick Airport, Brighton, Leicester, Nottingham, Sheffield, Leeds oraz Londynu. Swoje połączenia autobusowe z lotniska oferują tacy przewoźnicy jak Terravision oraz EasyBus.

Pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mają też od sierpnia br. możliwość skorzystania z nowego połączenia do Lwowa. Obsługiwane przez PLL LOT cieszyło się w sierpniu wysokim zainteresowaniem pasażerów. Wypełnienie samolotów wyniosło ponad 75%.

Sierpień w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zakończył obsługując 33 414 pasażerów. Wynik ten jest nieznacznie, bo o 6,8% słabszy od ubiegłorocznego. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe