Największa w Polsce impreza historyczna już niedługo pod Bydgoszczą!

  • 21.07.2017, 10:28 (aktualizacja 03.08.2017, 13:31)
  • KB
Największa w Polsce impreza historyczna już niedługo pod Bydgoszczą! A. Piekarska
W dniach 12-13 sierpnia 2017 roku w Zespole Pałacowo- Parkowym w Ostromecku odbędzie się V jubileuszowa edycja wydarzenia pn. "Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował".

Pierwsza, sobotnia bitwa tradycyjnie przypomni wydarzenia z czasów, gdy Szwedzi zajęli dwór Dorpowskich w Ostromecku (dzisiejszy Pałac Stary, tzw. Pałac Mostowskich). Drugim epizodem historycznym z czasów potopu, będą potyczki, które miały miejsce między wojskami Czarneckiego, a Szwedami broniącymi się w widłach Wisły i Brdy. Polskie oddziały w tej ciężkiej bitwie zostały pokonane.

W sobotę odbędzie się turniej szabli bojowej, turniej łuczniczy, pokazy konne oraz konkurs kulinarny- który dzięki poprzednim edycjom zyskał renomę i markę. Czas umilać będą zespoły muzyczne i taneczne. Pokazy zawodów dawnych- jak kowalstwo, czy płatnerstwo- będą kolejnymi z przygotowanych atrakcji. Również dzieci znajdą coś dla siebie, ponieważ zostaną zorganizowane zabawy przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Wieczorem, odbędzie się koncert plenerowy grupy folkowej Percival.

Przez dwa dni- na terenie zespołu pałacowego- będą działać kramy z regionalnymi produktami.„Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował” jest jedną z największych i najbardziej znanych imprez historyczno - kulturalnych w Polsce. Organizatorami przedsięwzięcia są: Sarmackie Dziedzictwo z Bydgoszczy wraz z Miejskim Centrum Kultury.

Wstępny plan imprezy:

Sobota 12 sierpnia:

10.00 - rozpoczęcie turnieju łuczniczego,
11.00 - oficjalne otwarcie imprezy,
11.30 - rozpoczęcie turniejów: szabli i kulinarnego,
12.00 - 16.00 - pokazy poszczególnych grup rekonstrukcyjnych,
15.00 - pokaz łucznictwa konnego,
16.00 - pokaz husarii,
17.30 - bitwa pod starym pałacem,
20.00 - koncert zespołu Percival,
21.30 - pokaz fireshow

Niedziela 13 sierpnia:

10.30 - otwarcie imprezy,
11.00 - Msza Święta w kościele parafialnym,
12.30 - nagrody dla zwycięzców w turniejach,
13.00 - wielka bitwa niedzielna,
14.15 - pokazy konne

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe