Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Latem na spacer z bezdomniakiem z Bydgoszczy

Latem w szczególności warto ruszyć się z kanapy i spędzać czas aktywnie. Potrzebujesz dodatkowego motywatora? Zgłoś się do bydgoskiego schroniska. Tam kilkadziesiąt czworonogów czeka z utęsknieniem na to, by wyprowadzić je na spacer. – Nikt nie okaże nam tak ogromnej wdzięczności za poświęcony czas jak bezdomne psy – zachęcają wolontariusze.
Latem na spacer z bezdomniakiem z Bydgoszczy

Autor: Schronisko

Bezdomne zwierzaki na co dzień większość czasu spędzają zamknięte w schroniskowych boksach, dlatego każde wyjście na spacer to dla nich ogromny powód do radości, a dodatkowo także sposób na socjalizację i oswajanie się z ludźmi. – To znacząco zwiększa szanse psów na adopcję, bo dla osób ją rozważających bardzo ważne jest to, jak zwierzę się zachowuje – na przykład czy daje się prowadzić na smyczy. Takie umiejętności czworonogi mogą nabyć wyłącznie ćwicząc je w praktyce. – Mówi Izabella Szolginia ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

              Niestety wolontariuszom brakuje już rąk do chwycenia za smycze. Możemy to jednak zmienić, bo by zabrać któregoś z czworonogów na spacer, wystarczy tylko spełnić kilka podstawowych wymagań. Jakich? – W naszej placówce wyprowadzać psy mogą dorośli, a w przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczne jest towarzystwo rodzica albo prawnego opiekuna. – Mówi Izabella Szolginia.

Po przybyciu do schroniska udzielamy podstawowych porad dotyczących postępowania z psem na spacerze i zapewnienia mu bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest na przykład to, by poza naszą placówką nie spuszczać go ze smyczy, nie podchodzić z nim do innych zwierząt, a także nie karmić go swoimi przysmakami i uważać na to, by czworonóg nie jadł niczego z ziemi, bo to mogłoby mu zaszkodzić – dodaje. Psy można wyprowadzać od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 17, natomiast na weekendy obowiązują zapisy mailowe (pod adresem: [email protected]).

              Dla zapewnienia zwierzakom bezpieczeństwa niezbędne jest nie tylko odpowiedzialne zachowanie opiekunów, ale też smycze i obroże. Te niestety w schroniskach bardzo szybko się przecierają i niszczą, zdarza się też, że psy je przegryzają. Dlatego praktycznie przez cały czas potrzebne są nowe. Można je przekazywać bezpośrednio, ale jeśli wizyta w schronisku jest nam nie po drodze – podarować takie akcesoria przez internet. Na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl jeszcze do końca lipca trwa akcja specjalna „Smycz dla psiaka”, w której udział bierze też placówka w Bydgoszczy.

Żeby pomóc, wystarczy kilka minut i kilkanaście złotych. Po wejściu na www.dlaSchroniska.pl wskazujemy wybrany podmiot oraz przebywającego pod jej opieką czworonoga, którego chcemy obdarować. Następnie wybieramy produkt, który chcemy mu kupić i przechodzimy do płatności. Całość przypomina zakupy w sklepie internetowym, a kupiona w ten sposób rzecz jest przesyłana bezpośrednio do placówki, w której na co dzień przebywa dany zwierzak. Dostawa jest bezpłatna.

   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: judoTreść komentarza: gratulacje!Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:05Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama