Latem na spacer z bezdomniakiem z Bydgoszczy

  • 20.07.2017, 08:57 (aktualizacja 20.07.2017, 09:14)
  • KB
Latem na spacer z bezdomniakiem z Bydgoszczy Schronisko
Latem w szczególności warto ruszyć się z kanapy i spędzać czas aktywnie. Potrzebujesz dodatkowego motywatora? Zgłoś się do bydgoskiego schroniska. Tam kilkadziesiąt czworonogów czeka z utęsknieniem na to, by wyprowadzić je na spacer. – Nikt nie okaże nam tak ogromnej wdzięczności za poświęcony czas jak bezdomne psy – zachęcają wolontariusze.

Bezdomne zwierzaki na co dzień większość czasu spędzają zamknięte w schroniskowych boksach, dlatego każde wyjście na spacer to dla nich ogromny powód do radości, a dodatkowo także sposób na socjalizację i oswajanie się z ludźmi. – To znacząco zwiększa szanse psów na adopcję, bo dla osób ją rozważających bardzo ważne jest to, jak zwierzę się zachowuje – na przykład czy daje się prowadzić na smyczy. Takie umiejętności czworonogi mogą nabyć wyłącznie ćwicząc je w praktyce. – Mówi Izabella Szolginia ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

              Niestety wolontariuszom brakuje już rąk do chwycenia za smycze. Możemy to jednak zmienić, bo by zabrać któregoś z czworonogów na spacer, wystarczy tylko spełnić kilka podstawowych wymagań. Jakich? – W naszej placówce wyprowadzać psy mogą dorośli, a w przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczne jest towarzystwo rodzica albo prawnego opiekuna. – Mówi Izabella Szolginia.

Po przybyciu do schroniska udzielamy podstawowych porad dotyczących postępowania z psem na spacerze i zapewnienia mu bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest na przykład to, by poza naszą placówką nie spuszczać go ze smyczy, nie podchodzić z nim do innych zwierząt, a także nie karmić go swoimi przysmakami i uważać na to, by czworonóg nie jadł niczego z ziemi, bo to mogłoby mu zaszkodzić – dodaje. Psy można wyprowadzać od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 17, natomiast na weekendy obowiązują zapisy mailowe (pod adresem: [email protected]).

              Dla zapewnienia zwierzakom bezpieczeństwa niezbędne jest nie tylko odpowiedzialne zachowanie opiekunów, ale też smycze i obroże. Te niestety w schroniskach bardzo szybko się przecierają i niszczą, zdarza się też, że psy je przegryzają. Dlatego praktycznie przez cały czas potrzebne są nowe. Można je przekazywać bezpośrednio, ale jeśli wizyta w schronisku jest nam nie po drodze – podarować takie akcesoria przez internet. Na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl jeszcze do końca lipca trwa akcja specjalna „Smycz dla psiaka”, w której udział bierze też placówka w Bydgoszczy.

Żeby pomóc, wystarczy kilka minut i kilkanaście złotych. Po wejściu na www.dlaSchroniska.pl wskazujemy wybrany podmiot oraz przebywającego pod jej opieką czworonoga, którego chcemy obdarować. Następnie wybieramy produkt, który chcemy mu kupić i przechodzimy do płatności. Całość przypomina zakupy w sklepie internetowym, a kupiona w ten sposób rzecz jest przesyłana bezpośrednio do placówki, w której na co dzień przebywa dany zwierzak. Dostawa jest bezpłatna.

   

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe