Rzeka Muzyki. Kolejny koncert już w niedzielę

  • 06.07.2017, 15:57 (aktualizacja 06.07.2017, 17:07)
  • KB
Rzeka Muzyki. Kolejny koncert już w niedzielę Materiały prasowe
Tym razem na scenie przy Operze Nova odbędzie się koncert Raffa Quartet. Młodzi muzycy związani z bydgoską Operą Nova wystąpią na scenie na wodzie w ramach kolejnego wieczoru Rzeki Muzyki. Początek – jak zwykle – o godz. 19.00.

Justyna Cieślak (skrzypce), Cecylia Stanecka (wiolonczela), Filip Lipski (skrzypce) i Michał Rak (altówka) to kwartet smyczkowy powstały w roku 2013. Swoją muzyczną współpracę rozpoczęli od koncertów w Selb i Hof w Niemczech. Brali też udział m.in. w Europejskich Spotkaniach Artystycznych w Bydgoszczy oraz Relokacjach, organizowanych przez Fundację Nowa Sztuka Wetmusic, realizując projekt „W pół drogi” w Złejwsi Wielkiej. W 2016 r. otrzymali Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy i zrealizowali „Projekt 21” w Górsku i Synagodze w Starym Fordonie.

Artyści sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku, jak i kompozycje współczesne, nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. W rezultacie tworzą zespół będący połączeniem pasji i scenicznej energii. Podczas koncertu Rzeki Muzyki w wykonaniu Raffa Quartet będzie można usłyszeć m.in. słynne „Cztery pory roku” Vivaldiego („Część 3 – Lato”), a także utwory Szostakowicza, Beethovena i Dvoraka.

Ponadto przypominamy, że w ramach cyklu Rzeka Muzyki Młodych w piątek, 7 lipca, wystąpi duet The Dumplings. Początek koncertu na scenie na wodzie o godz. 21.00.

Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś. To laureaci Fryderyka 2015 w kategorii „fonograficzny debiut roku”, mają na koncie dwa albumy, „No Bad Days” (2014) i „Sea You Later” (2015). Występowali na ważnych polskich i zagranicznych imprezach, w Polsce na  Off Festival w Katowicach i Open’er Festival w Gdyni, a także na dwóch ważnych festiwalach showcase’owych w Wielkiej Brytanii: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton. Zagrali też koncert klubowy w Londynie wraz z zespołem Kamp!. Koncertowali już także w Meksyku i Japonii.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe