Na Błoniu zrewitalizowano korty tenisowe

  • 07.06.2017, 06:50 (aktualizacja 07.06.2017, 06:53)
  • KB
Na Błoniu zrewitalizowano korty tenisowe KB
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przy ul. Romana Abrahama remont przeszedł kort tenisowy. Mieszkańcy mogą również skorzystać ze specjalnie utworzonej ścianki do gry.

Inwestycja to efekt głosowania mieszkańców Błonia w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Projekt dotyczył rewitalizacji pasa zieleni obok kortów tenisowych, przy przedszkolu „Kacperek”.

Realizacja zadania polegała na wymianie chodnika wzdłuż kortów, założeniu nowych trawników oraz postawieniu ławek.

Rewitalizacji podlegała także ścianka do tenisa. Dzięki niej mieszkańcy, szczególnie ci młodsi chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu.  Nawierzchnia miejsca do gry jest syntetyczna dzięki czemu ogranicza ryzyko urazów w razie upadku. Całość zadania kosztowała 156 tysięcy złotych.

Obecnie trwa 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. To blisko 10 mln zł.  Do 31 maja ratusz czeka na pomysły mieszkańców. Aby zgłosić zadanie najprościej wejść na stronę www.bdgbo.pl i wypełnić formularz.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe