Zmiany w organizacji ruchu z okazji Święta Starego Fordonu

  • 01.06.2017, 13:42
  • KB
Zmiany w organizacji ruchu z okazji Święta Starego Fordonu KB
Z uwagi na organizację III edycji Święta Starego Fordonu w dniach: 03 – 04. czerwca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Nastąpi wyłączenie z ruchu głównych ulic Starego Fordonu tj. ul. Bydgoskiej od ul. Rynek do ronda Buxakowskiego, ul. Wyzwolenia od ul. Targowisko do ul. Rynek oraz samej ul. Rynek wraz z fragmentami ulic doprowadzających ruch do opisanych dróg.

Piątek 02.06.2017r. od godz. 20:00

Wyłączona z ruchu pojazdów zostanie ul. Bydgoska od ronda Buxakowskiego do ul. Rynek. W pierwszym okresie tj. około godz. 20:00 ulica Bydgoska zostaje zamknięta dla ruchu kołowego, jadącego od ronda Buxakowskiego (zapora przejezdna ze zmianą toru jazdy), a z upływem czasu sukcesywnie będą zamykane do niej dojazdy pojazdów z wlotów podporządkowanych tj. ulic: Góralskiej, Piekary, Filomatów, Modrzewskiego, Przy Bóżnicy.

Ulica Wyzwolenia (odcinek od ul. Targowisko do ul. Rynek) i ul. Rynek będą zamykane równocześnie z innymi wlotami prowadzącymi ruch do ul. Bydgoskiej, pomiędzy godz. 20:00- 21:00. Ruch pojazdów na ul. Bydgoskiej i Wyzwolenia ograniczony będzie tylko dla organizatorów imprezy i służb komunalnych.

Po godz. 20:00 tj. po zamknięciu ul. Bydgoskiej autobusy komunikacji miejskiej obsługujące Stary Fordon, zostaną przekierowane na trasy zmienione w kierunku pętli autobusowej przy ul. Styki ulicami: Ametystową, Kasztelańską, Andersa i Wyzwolenia.

Główny wyjazd mieszkańców i komunikacji miejskiej ze Starego Fordonu będzie poprowadzony ulicami: Ametystową, Kasztelańską, Andersa i Wyzwolenia, ulicami będzie wyznaczony objazd.

Sobota 03.06.2017 od godz. 00:00 (do poniedziałku 05.06.2017r. godz. 02:00)

W sobotę od godzin nocnych, będzie wyłączony z ruchu obszar centralny Starego Fordonu obejmujący ul. Bydgoską, ul. Wyzwolenia (od Targowisko do ul. Rynek), ul. Rynek, nabrzeże Wisły w okolicy ul. Frycza Modrzewskiego oraz fragmenty ulic doprowadzających ruch do opisywanego obszaru m.in: Zakładowa, Promenada, Filomatów, Piekary, Przy Synagodze, Góralskiej. Wyłączenie z ruchu wskazanego obszaru będzie trwało do godzin późnonocnych ok. godz. 02:00 dnia: 05.06.2017 (poniedziałek).

Niedziela 04.06.2017 od godz. 13:00

Poza wyłączeniami z ruchu wprowadzonymi w sobotę 03 czerwca 2017 w godz. 13:00 – 16:30 nastąpi dodatkowa zmiana w organizacji ruchu związana z wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Produkcyjnej na odcinku od ul. Sielskiej do ul. Przy Tartaku oraz ulicy Dworzec (na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Przy Tartaku). Wyłączenie z ruchu opisanych ulic będzie związane z przeprowadzeniem inscenizacji historycznej na terenie położonym w bezpośredniej bliskości ul. Produkcyjnej.

Poniedziałek 05.06.2016 około godz. 03:00 - 04:00

Po godz. 22:00 dnia: 04 .06.2017r. rozpocznie się sprzątanie i przywracanie ulic do ruchu. Około godz. 03:00 – 04:00 planowane jest przywrócenie ruchu na ul. Bydgoskiej oraz w obszarze przyległym wraz z powrotem na ulice komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska - 02-04.06.2017 r. Dni Starego Fordonu

Zmienione trasy:

Linia autobusowa nr 65

Kursy do pętli Nad Wisłą (Łoskoń / Zajezdnia) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami: Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Dworzec Leśne zostaną skierowane trasą czasowo zmienione z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 75

Kursy do pętli Ostromecko zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską most Fordoński powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Przylesie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami: most Fordoński, Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 81

Kursy do pętli Skandynawska / Ikea (Tor Regatowy, Przemysłowa) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.

Kursy do pętli Eskulapa zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 33N

Kursy do pętli Piaski zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę. Kursy do pętli Tatrzańskie (Łoskoń / Zajezdnia) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.

Dodatkowo na trasach objazdu dla tych linii będą funkcjonowały dwa tymczasowe przystanki na ulicy Ametystowej (na wysokości BFM).

rondo Buxakowskiego (Ametystowa/Fordońska) kierunek do Centrum (przed pasem lewoskrętu w ulicę Fordońską),
rondo Buxakowskiego (Ametystowa/Fordońska) kierunek Tatrzańskie ( na wysokości posesji Ametystowej 2).

Na zmienionych trasach dla opisanych linii, będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe