Przed nami I tura warsztatów „Sztuka Wyboru”

  • 31.05.2017, 16:38
  • KB
Przed nami I tura warsztatów „Sztuka Wyboru” Materiały prasowe
W czwartek (1.06.2017 r.) rusza I tura warsztatów filmowych odbywających się w ramach profilaktyczno – alternatywnego programu „Sztuka Wyboru". Do Bydgoszczy przyjadą uczniowie i opiekunowie z 12 gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Tradycyjnie w warsztatach wezmą także udział wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej. Czterodniowe warsztaty, staraniem i na zaproszenie Fundacji Tumult, będą prowadzili twórcy polskiego filmu, dokumentu i reklamy, m.in.: Jan Holoubek, Bartosz Piotrowski, Roman Przylipiak, Janusz Martyn, Michał Jaskulski, Marceli Gawryś oraz Tomasz Mączka. Gościem specjalnym warsztatów (w piątek 02.06.2017r) będzie uznana i wielokrotnie nagradzana polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna - Magdalena Boczarska.

Dzięki pracy z kamerą filmową, młodzież będzie miała okazję nie tylko poznać jak wygląda praca na planie filmowym, ale także samodzielnie opowiedzieć o najważniejszych problemach swojego pokolenia.

Warsztaty mają przygotować uczniów do konkursu filmowego, którego Gala Finałowa odbywa się rokrocznie w trakcie festiwalu CAMERIMAGE.

Organizatorami programu „Sztuka Wyboru" są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Fundacja Tumult - organizator Festiwalu Filmowego Camerimage.

Warsztaty odbędą się od czwartku do niedzieli (1-4.06.2017) w Bydgoszczy w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego oraz w Studiu Filmowym BlackFish.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe