Bydgoski Festiwal Nauki dobiegł końca

  • 29.05.2017, 05:53 (aktualizacja 29.05.2017, 06:03)
  • KB
Bydgoski Festiwal Nauki dobiegł końca KB
W sobotę (27.05) w ramach kolejnej już edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki, na Wyspie Młyńskiej swoje drzwi otworzył Szpital Pluszowego Misia. Był to jednocześnie ostatni dzień tego naukowego wydarzenia

Od 12:00 studenci Collegium Medicum  przyjmowali dzieci oraz wszystkich pluszowych pacjentów! Dzięki temu przyszli lekarze udowodnili, że wizyta w gabinecie lekarskim to nic strasznego!

Starsi mogli skorzystać ze specjalnym porad pod wiele mówiącym hasłem „Państwo Płodni” w ramach programu promocji płodności.

Wszyscy chętni mieli również okazję do zmierzenia ciśnienia oraz poziomu glukozy we krwi.

Warto wiedzieć, że festiwal odbywa się od 2010 roku i każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów, partnerów bydgoskich uczelni uczestnicy Festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.

W gronie organizatorów są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa. Warto zaznaczyć, ze do współpracy przy tworzeniu oferty programowej zgłasza się wiele jednostek zewnętrznych, takich jak np. uczelnie wyższe, szkoły, biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja czy firmy prywatne, stowarzyszenia, fundacje.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe