Spotkania z Muzyka Filmową i Musicalową w Bydgoszczy

  • 16.05.2017, 09:50
  • KB
Spotkania z Muzyka Filmową i Musicalową w Bydgoszczy materiały organizatora
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, XIII Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową " Szlagier 2017", których gościem specjalnym będzie Robert Rozmus. Impreza odbędzie się 27.05.2017 r. , o godz. 18.00 w Kinoteatrze Adria. Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy.

To jedna z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury 5, posiadająca tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej. Spotkania promują w regionie muzykę filmową i musicalową wykonywaną przez dzieci i młodzież. Patronat honorowy nad SZLAGIEREM 2017 objęli: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski. Impreza realizowana jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Konkurs rozgrywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kat. I i II), gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury: Małgorzata Grela, Joanna Zagdańska i Piotr Salaber. W tym roku gościem specjalnym jest aktor i piosenkarz Robert Rozmus, który przeprowadzi warsztaty z uczestnikami SZLAGIERU i zaśpiewa w koncercie finałowym.

Wystąpią wokaliści m.in. z Bydgoszczy, Wrocławia, Kcyni, Ciechocinka, Pabianic, Słupska,Krakowa. Najwięcej finalistów zostało zakwalifikowanych w kategorii szkół podstawowych. Wśród wielu utworów usłyszymy między innymi „ Kolorowy wiatr” z filmu „ Pocahontas”, „ Po raz pierwszy widzę blask” z filmu „Zaplątani”, „ Już taki jestem zimny drań” z filmu „ Pieśniarz Warszawy”, „ City of stars” z musicalu „ La La Land”.

Starsza młodzież zaprezentuje własne interpretacje m.in.: „ Beaty and the beast” z filmu „Piękna i Bestia”, „ A Thousand Years” z filmu „ Zmierzch”, „I see fire” z filmu „ Hobbit: Pustkowie Smauga”, „Kasa, kasa, kasa” z musicalu „ Mamma Mia!” i wiele, wiele innych.


Ramowy program :

09.00-10.35 - przesłuchania kategoria szkoły podstawowe kat. I i II

10.50 –11.50 - przesłuchania kategoria gimnazjum

12.00 - 12.50- przesłuchania kategoria ponadgimnazjalna

13.00-14.30 - warsztaty z Robertem Rozmusem

16.00 - próby do koncertu laureatów

18.00 -koncert laureatów z gościnnym udziałem Roberta Rozmusa

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe