Zabawy ze sztuką w Bydgoszczy

  • 09.05.2017, 10:35 (aktualizacja 09.05.2017, 11:20)
  • KB
Zabawy ze sztuką w Bydgoszczy materiały organizatora
Zapraszamy do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego gdzie przygotowano nową wystawę dla najmłodszych pt. „ Zabawy ze sztuką”. Wystawa stanowi wspaniałą okazję do zapoznania dzieci z wybitnymi dziełami i historią sztuki w interaktywnej oprawie.
Wystawa „Zabawy ze sztuką” stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. Na przykładzie wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Ekspozycja będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)?
Wystawa została podzielona na pięć modułów poświęconych różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, ludzka postać, światło i mrok, barwa oraz deformacja.
Ekspozycja została wyposażona w liczne interaktywne urządzenia przystosowane do potrzeb odbiorców w różnym wieku, w tym tych najmłodszych.
 
Zapraszamy do Spichrzy nad Brdą.
 
Partnerem wystawy jest „Hello Maestro” i „Hippocampus”, wydawcy serii "Było sobie życie".

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe