Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły czytelników

Reklama
7 sposobów na aktywne ferie
7 sposobów na aktywne ferie

Już niedługo dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną 2 tygodnie ferii. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.

05.02.2018 09:48
10 prostych sposobów na oszczędzanie wody w domu
10 prostych sposobów na oszczędzanie wody w domu

Woda stanowi podstawowy składnik wszystkich żywych organizmów i bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Tymczasem, jak alarmują naukowcy, przez ostanie 25 lat ilość wody pitnej na jednego mieszkańca Ziemi spadła o 26%![1] Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aż 2,1 mld ludzi na świecie nie ma do niej dostępu w miejscu swojego zamieszkania, a ponad dwa razy więcej pozbawionych jest odpowiednich warunków sanitarnych.[2] Dlatego tak ważne jest, byśmy wszyscy zrozumieli, że od postawy każdego z nas zależy czy pozostałe jeszcze zasoby wody ulegną dalszemu zmniejszeniu czy też wspólnie – poprzez edukację od najmłodszych lat i zmianę postaw, uda nam się ten proces najpierw powstrzymać, a następnie odwrócić.

26.01.2018 12:12
Klub Kobieta i Pieniądze – Bydgoszcz, 07.02.2018, start godz. 18.00
Klub Kobieta i Pieniądze – Bydgoszcz, 07.02.2018, start godz. 18.00

Hucznie zapraszamy do uczestnictwa w nowo powstałych Klubach „Kobieta i Pieniądze” w całej Polsce!

18.01.2018 13:20
Jak aktywnie spędzić święta i Nowy Rok?
Jak aktywnie spędzić święta i Nowy Rok?

Święta nieodmiennie kojarzą się z choinką, prezentami i oczywiście pysznymi potrawami, na które czekamy przez cały rok. Dlatego, kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazdka zwykle z niecierpliwością zasiadamy do stołu, by kosztować kolejnych przysmaków. Niestety – rzadko od niego wstajemy przez następnych kilka dni. A gdyby zamiast kolejnych godzin przy makowcu i pierogach spędzić czas aktywnie? Coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązanie. Spacer, łyżwy na miejskim lodowisku czy bitwa na śnieżki to także doskonały, a przede wszystkim zdrowszy sposób na relaks i wzmacnianie rodzinnych relacji. Możemy również podarować sobie nawzajem prezenty, które zachęcą do kontynuowania rozpoczętej aktywności przez cały rok. Okres świąteczny to bowiem dobry moment na to, by zacząć wdrażać w życie noworoczne postawienia związane z większą aktywnością fizyczną i ruchem.

18.12.2017 12:51
Dzieci z 319 przedszkoli z województwa kujawsko-pomorskiego nauczą się w tym roku szkolnym, jak dbać o środowisko naturalne
Dzieci z 319 przedszkoli z województwa kujawsko-pomorskiego nauczą się w tym roku szkolnym, jak dbać o środowisko naturalne

Naukowcy i ekolodzy są zgodni – natura potrzebuje naszej pomocy. Sama nie poradzi sobie z efektem działań człowieka: zanieczyszczeniem wody i powietrza, ginącymi gatunkami zwierząt czy coraz mniejszą ilością terenów zielonych. Odpowiedzialność za jej stan spoczywa na nas wszystkich, a proces edukacji proekologicznej powinien rozpoczynać się jak najwcześniej. Dlatego cieszy fakt, że w tym roku dzięki X edycji ogólnopolskiej akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury” aż 620 tys. dzieci w całej Polsce, w tym ponad 28,5 tys. przedszkolaków z województwa kujawsko-pomorskiego, dowie się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy, może zadbać o środowisko naturalne w swojej okolicy. Dzieci poznają też zasady właściwego odżywiania i korzyści płynące z aktywnego wypoczynku i ruchu.

08.12.2017 10:30    1
Przedsiębiorco sprawdź swój indywidualny numer rachunku składkowego
Przedsiębiorco sprawdź swój indywidualny numer rachunku składkowego

Od 1 stycznia 2018 r. dotychczasowe rachunki dla wpłat składek zostaną zamknięte, a każdy przedsiębiorca będzie je przekazywać na swój numer rachunku składkowego (NRS). Po tym numerze ZUS będzie identyfikować wpłatę. Dlatego tak ważne jest, aby na przelewie podać prawidłowy NRS.

25.10.2017 20:21
Dzień Seniora w ZUS
Dzień Seniora w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora” pod hasłem „Wyjdź z domu!”. Akcja odbędzie się 27 października w oddziałach ZUS na terenie całego kraju.

25.10.2017 20:18    1
Przedsiębiorco wkrótce dostaniesz list z ZUS
Przedsiębiorco wkrótce dostaniesz list z ZUS

Jeśli masz zadłużenie w ZUS, opłacasz składki za siebie (w tym na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe) – uważaj by nie stracić prawa do zasiłku.

04.10.2017 17:23    1    1
Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018
Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018

Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

26.09.2017 00:46
Już jutro, na Starym Rynku, bezpłatnie przebadasz swój słuch!
Już jutro, na Starym Rynku, bezpłatnie przebadasz swój słuch!

W czwartek 21 września 2017 roku, na Starym Rynku, swój przystanek będzie miał KIND Słuchobus. Między godziną 10:00 a 18:00 wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, będą mogli wykonać w profesjonalnym mobilnym studio, bezpłatne badania słuchu i uzyskać indywidualne porady doświadczonych specjalistów firmy KIND na temat odpowiedniej profilaktyki.

20.09.2017 09:17    1
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
Reklama