Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły czytelników

Reklama
Samochód zastępczy z OC sprawcy – masz do niego prawo
Samochód zastępczy z OC sprawcy – masz do niego prawo

Każdy kierowca poruszający się po drogach, narażony jest na udział w zdarzeniu drogowym. Jako poszkodowany, którego pojazd uległ zniszczeniu, ma pełne prawo ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji lub wypadku.

06.03.2019 12:56    5
Jak zadbać o zwierzęta zimą?
Jak zadbać o zwierzęta zimą?

Zimą zwierzęta wymagają naszej szczególnej ochrony i pomocy. Dotyczy to nie tylko domowych pupili, ale także dzikich zwierząt oraz ptaków. Warto pomagać czworonożnym i skrzydlatym przyjaciołom. Trzeba to jednak robić rozsądnie, ponieważ np. nieumiejętne dokarmianie może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak zatem sprawić, by zima nie dokuczyła zwierzętom za bardzo? Oto kilka prostych rad. Pokazujemy też, jak w łatwy sposób przygotować w domu karmnik dla ptaków – wystarczą plastikowe butelki i kawałek sznurka.

27.12.2018 14:14
Zadbaj o dobre samopoczucie rodziny nie tylko od święta
Zadbaj o dobre samopoczucie rodziny nie tylko od święta

Okres Świat Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinnym gronie, które często odbywają się przy stole. Dlatego oprócz wybierania prezentów dla najbliższych postarajmy się tak skomponować menu, aby mieć pewność, że święta miną w miłej atmosferze i z dobrym samopoczuciem. Nie zapomnijmy więc o podstawie prawidłowego odżywiania – warzywach, owocach i powstałych z nich przetworach. Zwracajmy jednak szczególną uwagę na jakość produktów. Ocena surowych owoców i warzyw nie stanowi zwykle problemu. W przypadku przetworów spójrzmy na etykietę. Oznaczeniem, które gwarantuje, że kupujemy wartościowy produkt jest System Jakości Certyfikowany Produkt.

21.12.2018 08:43
Prawidłowa higiena „mleczaków” a zdrowie zębów stałych
Prawidłowa higiena „mleczaków” a zdrowie zębów stałych

Czy o zęby mleczne warto dbać szczególnie uważnie, skoro po kilku latach zastąpią je zęby stałe? Tak! Jak bowiem podkreśla ekspert, właściwa higiena „mleczaków” ma duży wpływ na stan zdrowia zębów stałych. Jednak nie wszystkie mamy są tego świadome, a w wyniku popełnianych błędów aż 46% dzieci w wieku od 3 do 7 lat miało już leczone ubytki[1]. Dlatego ekspert wyjaśnia, jak można w prosty sposób znacznie ograniczyć prawdopodobieństwo ich powstawania.  

28.09.2018 13:33
Ekspert radzi jak prawidłowo dbać o zęby z aparatem ortodontycznym
Ekspert radzi jak prawidłowo dbać o zęby z aparatem ortodontycznym

Coraz więcej osób jest świadomych, że równy zgryz to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Dlatego aparaty ortodontyczne są coraz częściej noszone, również przez dzieci. Jednak założenie aparatu to tylko pierwszy krok do pięknego uśmiechu. Szczególnie ważna staje się w tym momencie właściwa higiena jamy ustnej. Ekspert radzi, jak dbać o zęby z aparatem ortodontycznym, aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

13.08.2018 15:12
Jak przygotować dziecko do dbania o zęby podczas wakacyjnych wyjazdów bez rodziców?
Jak przygotować dziecko do dbania o zęby podczas wakacyjnych wyjazdów bez rodziców?

Kolonie, obozy sportowe i inne formy wyjazdów bez rodziców sprzyjają dziecięcej niezależności. Dotyczy to też wielu codziennych czynności, w tym samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej. Aż 73%[1] pytanych mam deklaruje, że wie w jaki sposób ich pociecha dba o zęby poza domem. Jednak nie zawsze można mieć pewność, że dziecko robi to prawidłowo. Dlatego warto zapewnić mu możliwie najlepsze wsparcie w tym zakresie – nie tylko na czas wakacyjnych eskapad.  

21.06.2018 19:57
Jak można ponad 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków w zębach?
Jak można ponad 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków w zębach?

Samo szczotkowanie zębów nie wystarcza do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej. Jest tego świadoma ponad połowa badanych[1] mam, a blisko 90% respondentek wykazało zainteresowanie rozwiązaniem, które pomogłoby im zadbać o zęby u dzieci. Wsparciem – zarówno dla najmłodszych, jak i osób dorosłych, jest szczep bakterii Streptococcus salivarius M18. Badania naukowe[2] potwierdziły jego korzystny wpływ na stan zębów, jak i całej jamy ustnej. Jedno z nich wykazało, że kolonizacja jamy ustnej tym dobroczynnym szczepem pozwala nawet 3-krotnie zwiększyć szansę na uniknięcie nowych ubytków.[3]

10.05.2018 10:58
10 sposobów jak na co dzień zmniejszać emisję CO2
10 sposobów jak na co dzień zmniejszać emisję CO2

Powietrze, bez którego nie moglibyśmy żyć, a które ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie jest coraz gorszej jakości. Dotyczy to nie tylko pojawiającego się głównie zimą smogu, ale też uwalniania przez cały rok zbyt dużych ilości dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery. W 2016 roku średni poziom CO2 był aż o 40% większy niż w połowie XIX w, czyli przed epoką przemysłową.[1] Jego nadmierna emisja i wynikające z niej niebezpieczne zmiany klimatyczne stały się jedną z kluczowych kwestii poruszanych w podpisanym przez ponad 15 tys. naukowców ostrzeżeniu dla ludzkości. Podkreślają oni, że potrzebne są szybkie i spójne działania globalne i lokalne, a także edukacja najmłodszych. W ten sposób uzyskane zmiany będą nie tylko skuteczne, ale i trwałe.

19.03.2018 15:39
Jakie nawyki warto wyrabiać u dzieci już w przedszkolu?
Jakie nawyki warto wyrabiać u dzieci już w przedszkolu?

Organizm dziecka w wieku przedszkolnym każdego dnia intensywnie się rozwija i rośnie. Aby procesy te przebiegały w sposób prawidłowy i niezakłócony, zarówno rodzice, jak i wychowawcy powinni poznać zasady dotyczące prawidłowego sposobu odżywiania dziecka oraz roli, jaką spełniają w jego życiu zajęcia ruchowe. Ekspert podkreśla też, jak ważne jest, aby poprzez dawanie przykładu, edukację i wyrabianie odpowiednich nawyków opiekunowie przyzwyczajali najmłodszych do prowadzenia właściwego trybu życia, traktując to jako inwestycję w ich przyszłość.

01.03.2018 10:41
Lokalnie i globalnie - każdy z nas może pomagać zwierzętom. Dowiedz się jak!
Lokalnie i globalnie - każdy z nas może pomagać zwierzętom. Dowiedz się jak!

Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58%.[1] Ich życie zagrożone jest głównie w wyniku ludzkiej działalności, w tym zanieczyszczenia powietrza oraz będących jego efektem zmian klimatycznych. Naukowcy alarmują, że do końca tego stulecia wiele obecnych form życia może już zniknąć z powierzchni Ziemi lub zostać skazanych na wyginięcie.[2] Tymczasem życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.

12.02.2018 12:26
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
Reklama