Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Zabytkowe tramwaje wyjadą na ulice Bydgoszczy!

Wraz z rozpoczęciem wakacji (od 24 czerwca) w Bydgoszczy będzie można przejechać się historycznymi tramwajami. Pojawi się m.in. znany mieszkańcom "Dziadek Herbrand".
Zabytkowe tramwaje wyjadą na ulice Bydgoszczy!
Autor: archiwum

Podczas wakacji w każdą sobotę, niedzielę i święto serdecznie zapraszamy na przejażdżki wakacyjną linią tramwajową nr 0 obsługiwaną wagonami retro typu Herbrand i 5N. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami zielony "Dziadek Herbrand" z uwagi na odkryte pomosty będzie dysponowany do ruchu w słoneczne dni. W dni deszczowe i pochmurne na przystankach można spodziewać się przyjazdu "Czerwonej eNki". Ponadto na liniach turystycznych kursuje także drugi, kryty kremowy wagon typu Herbrand VNCB-80, nazywany przez bydgoszczan "Persilem". Historyczne tramwaje są ogromną atrakcją dla dzieci, młodzieży, osób starszych i turystów i zawsze cieszą się dużą popularnością.

Wagony typu Herbrand zostały wyprodukowane w latach 1896 i 1898 roku w niemieckiej fabryce w Kolonii i są nastarszymi zachowanymi, czynnymi tramwajami w Polsce. Aż do połowy lat 50-tych po Bydgoszczy jeździło około 35 podobnych wagonów. Bydgoski, zielony Herbrand został gruntownie odnowiony w 1986 roku i służy Bydgoszczanom do dziś. Drugi Hebrand został wyremontowany w roku 2012. Czerwony wagon typu 5N jest natomiast jednym z wielu tego typu wagonów dostarczonych do Bydgoszczy w latach 50-tych i 60-tych. Po Bydgoszczy jeździły one liniowo aż do 1991 roku.

Przejażdżkę linią tramwajową nr 0 można odbyć na wyznaczonej trasie prowadzącej przez centrum miasta. Podczas wakacji letnich w 2017 r. przejazdy będą się odbywały na trasie Las Gdański – Bałtycka.

Pasażerowie korzystający z tramwaju mogą po drodze odwiedzić piękne oraz charakterystyczne zakątki Bydgoszczy. Wysiadając na jednym z przystanków w centrum miasta można przespacerować się na przykład ulicą Gdańską podziwiając jej stylową zabudowę, lub wybrać się w stronę Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej. Pętla Las Gdański zlokalizowana jest z kolei w sercu "zielonych płuc" Bydgoszczy, ogromnego kompleksu rekreacyjno - parkowego Myślęcinek. Niewątpliwą atrakcją jest także fakt, że w tramwajach linii nr 0 bilety kasowane są dziurkaczem przez umundurowana obsługę konduktorską, a tramwaj prowadzi motorniczy w tradycyjnym stroju i czapce.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1038 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt