Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Targi INNOFORM od jutra w BCTW

Branżowe nowości, fachowa wiedza, merytoryczne dyskusje. Tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. O nowych trendach, wyzwaniach i planach na rozwój będą rozmawiać branżowi specjaliści i praktycy. Tematem przewodnim tegorocznych targów będzie circular economy. Organizatorzy przygotowali także nowość – strefę dedykowaną recyklingowi tworzyw sztucznych. Targi INNOFORM® odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2024 r. w Bydgoszczy.
Targi INNOFORM od jutra w BCTW
facebook.com/innoform

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze ponownie będzie gościć narzędziowców i przetwórców tworzyw sztucznych. To ważne branżowe wydarzenie odbywa się w regionie, w którym działa prawie 1000 przedsiębiorstw z tej branży. W tym roku 85 wystawców zaprezentuje ofertę 170 firm z całego świata. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Targi INNOFORM® to wydarzenie skierowane do szeroko rozumianej branży formierskiej i odpowiada na praktyczne jej potrzeby. Wystawcy zaprezentują wiele maszyn, urządzeń i rozwiązań czerpiących z założeń zrównoważonego rozwoju. 

Podczas targów goście będą mogli zapoznać się między innymi z wytłaczarkami i wtryskarkami  o optymalnej wydajności, zapewniającymi redukcję kosztów energii, oszczędność wody, redukcję emisji CO2 i zmniejszone zapotrzebowanie na chłodzenie. Przedstawiane będą  nowe gatunki stali narzędziowej o wysokiej przewodności cieplnej, środki smarne, których technologia wytwarzania oraz ponownego przetwarzania ogranicza emisję CO2. Wśród ciekawych rozwiązań prezentowana będzie również automatyczna zmieniarka narzędzi, przyspieszająca czas ich zmiany, czy magnetyczny system mocowania form, mogący pracować w wyższej temperaturze, nawet do 120° C; sprężarkowe systemy chłodnicze zapewniające możliwość odzysku ciepła odpadowego m.in.  z chłodzenia; akumulatory ciepła i chłodu pozwalające na zagospodarowanie ciepła odpadowego, taniej energii pozaszczytowej oraz własnej produkcji OZE, a także ekologiczne usługi czyszczenia form. Tych rozwiązań będzie naprawdę dużo – obejmą one cały łańcuch niezbędny do powstania narzędzia czy wytworzenia detalu. Po raz kolejny w strefie nauki jednostki naukowe będą prezentować swoje osiągnięcia i możliwości oferowane dla branży formierskiej.

Targi INNOFORM® słyną z bogatego programu merytorycznego. Pierwszego dnia targów odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom środowiskowym pt. „Recykling tworzyw w gąszczu regulacji. Jeszcze szczytna idea czy już utopia”.  Mimo szczytnych założeń i po części potrzebnych zmian, ilość, jakość i tempo  ich wprowadzania zagraża stabilności biznesu,  a ponadto powstające przepisy i regulacje mogą doprowadzić do znaczącego wyprowadzenia produkcji z UE.  W ramach konferencji przewidziano dwa panele. Pierwszy z nich dotyczyć będzie tematyki wymagań zrównoważonego rozwoju w obszarze polimerów oraz nowych regulacji krajowych i międzynarodowych, a także tego jak wpływają one na kondycję biznesu i jaka czeka go przyszłość. Drugi panel poświęcony będzie ESG (Environmental, Social, Governance) i wprowadzanym regulacjom w tym obszarze. Uczestnikami panelu będą praktycy, przedstawiciele sektora bankowego i świata nauki, którzy omówią temat pod różnym kątem.  Odpowiedzą między innymi na pytanie jak należy przygotować przedsiębiorstwa do wdrażania i czy to może stanowić przewagę konkurencyjną. Uzupełnieniem konferencji będzie blok prezentacji dotyczących nowoczesnych rozwiązań dla narzędziowni. 

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz ośrodek Enterprise Europe Network zapraszają na Giełdę Kooperacyjną. Aby zwiększyć jej atrakcyjność, kolejny raz odbędzie się ona w formule hybrydowej – w formie spotkań on-site (17 kwietnia w przestrzeni targowej ) jak i on-line (18-19 kwietnia). Formuła kilkunastominutowych spotkań B2B pomiędzy przedsiębiorcami to doskonała okazja do zapoczątkowania owocnej relacji biznesowej. Drugiego dnia trzeba również zajrzeć do Strefy Prezentacji, gdzie od godziny 11:00 będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań dla branży narzędziowej i przetwórczej. Jest już tradycją, że trzeci dzień targów to dzień edukacyjny. Uczniowie szkół technicznych w zorganizowanych grupach pod opieką specjalistów zwiedzą ekspozycję i wezmą udział w krótkiej, specjalnej konferencji na temat możliwości pracy i rozwoju w branży narzędziowo-przetwórczej.  

Dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych biletów, które uprawniają do udziału w targach i wydarzeniach zawartych w programie. Aby otrzymać bezpłatny bilet wystarczy uzupełnić krótki formularz rejestracyjny. Szczegóły dostępne na stronie www.innoform.pl.

Organizatorem Targów INNOFORM® są Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa i Targi w Krakowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 13°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama