Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Wielkanoc w Bydgoszczy, czyli nie wszystko jest możliwe

Jeśli ktoś liczy, że tegoroczna Wielkanoc przyniesie w Bydgoszczy rewolucyjną zmianę, mam złą wiadomość – przełomu nie będzie. Gdyby Jezus zmieniał szaty jak niektórzy bydgoscy politycy i tak szybko wyparł się swojego ojca, dawno byśmy zapomnieli, że ktoś taki w ogóle istniał.
  • Źródło: Wojciech "Szczapa" Romanowski
Wielkanoc w Bydgoszczy, czyli nie wszystko jest możliwe

Autor: Wojciech "Szczapa" Romanowski

Lubię ten czas, kiedy świat budzi się do życia, a ja budzę się rano i za oknem świeci już słońce, jest widno! W kraju, w którym zawsze jest jesień, bo od lat zimę trudno nazwać zimą, tli się nadzieja, że chociaż na chwilę zapanuje przyjemna wiosna. Wielkanoc dobitnie nam przypomina, że wszystko jest możliwe. Niedowiarkom polecam włączyć telewizor. Czy gdyby kilka miesięcy temu ktokolwiek przepowiedział taki scenariusz, że panie i panowie rządzący Polską jak folwarkiem, mogący w niej wszystko, będą gęsto się tłumaczyć za swoje złodziejstwa przed prokuraturą, wydawało się to realne? 

Wszystko jest możliwe. Gdyby ktokolwiek powiedział mi jesienią, że włączę TVP Bydgoszcz i bez obrzydzenia, mało tego – z wielką ciekawością, obejrzę główne wydanie „Zbliżeń”, to uznałbym, że coś mu się pokręciło w głowie. 

Wszystko jest możliwe. Albo Gazeta Pomorska i Express Bydgoski, moje gazety, które przez lata współtworzyłem, a przez ostatnie lata zostały sprowadzone do roli partyjnych biuletynów, medialnych ścieków. Znowu kupiłem Express i Pomorską, znów zapachniał w moim domu świeży papier i z przyjemnością z obu tytułów czegoś ciekawego dowiedziałem się o świecie.

Wszystko jest możliwe. Nawet to jest możliwe, że facet który kilka miesięcy temu, gdyby mógł, podsuwałby o świcie kapciuszki Morawieckiemu i Kaczyńskiemu, próbuje zrobić z nas idiotów i schował swój partyjny szyld głęboko do szuflady, udaje niezależnego. Możliwe jest to, że goście którzy przez osiem lat codziennie pluli w twarz ludziom ceniącym sobie wolność, niezależność, przyzwoitość, pluli w twarz bydgoszczanom okrajając ich miasto z należnych pieniędzy, a z Polski uczynili zaściankowy skansen, dzisiaj zerkają na nas z plakatów i udają uśmiechniętych wolnościowców. 

Wszystko jest możliwe. Na szczęście nie jest możliwe do końca zrobić z ludzi idiotów. Dlatego w Polsce wiosna przyszła już 15 października. Nie jest możliwe wszystkich nas złapać na te tanie pr-owe chwyty, bo ludzie swój rozum mają, nawet jeśli nie wszyscy w wystarczającej ilości. 

Gdyby Jezus, którego zmartwychwstania wypatrują nawet niewierzący, wyparł się swojego ojca, tak jak wy się wyparliście, kiedy tylko wyczuliście w tym interes, świat dawno by o nim zapomniał. Nie byłoby żadnej Wielkanocy. 

Jak widać, dzięki Bogu, nie wszystko jest możliwe. I w przypadku Bydgoszczy, to znakomita wiadomość. 

Wesołych i pięknych Świąt!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Brat 09.04.2024 07:33
Dziwne, że ten portal publikuje skrajne poglądy lewackie. Zawsze portal był bzstronny. Pro dla Bydgoszczy nie musi sie opierać o lewactwo

w 05.04.2024 10:59
Brawo!!!

Władysław G. 31.03.2024 12:56
Temu redaktorowi przypomina się czas gdy GP była organem PZPR Rozmarzył się chlopina

Matys 29.03.2024 17:28
Wydaje mnie się, że autor tęskni za PRL

md 29.03.2024 10:22
Tekst bardzo trafiający w sedno dzisiejszych czasów.

Zetka 29.03.2024 08:46
Ohydny tekst

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama