Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

"Myślęcinek. Spacer z ptakami - Bydgoszcz". Nowy album już w księgarniach

Od dziś (19.02) jest dostępny w księgarniach nowy album autorstwa Włodzimierza Michalaka. Myślęcinek. Spacer z ptakami - Bydgoszcz. Prezentuje ponad 100 gatunków na terenie naszego największego miejskiego parku. Okraszony gawędą z obserwacji zachowania ptaków i ludzi
"Myślęcinek. Spacer z ptakami - Bydgoszcz". Nowy album już w księgarniach

Autor: fot.: Materiały prasowe

Na przestrzeni największego miejskiego parku w Bydgoszczy - Myślęcinka – Autor, chwyta detale z życia ptaków i rejestruje ich piękno i dzikość. Dzięki temu możemy zerknąć tam gdzie nasze oko nie sięga. Zapraszamy do niezwykłego spektaklu natury z ptakami w roli głównej. Ponad 400 fotografii i teksty z opisem zachowania bohaterów tego albumu i z obserwacji zachowania ludzi. To niezwykły spacer, który otwiera z każdą kolejną stroną przestrzeń dla duchowej uczty.

 Życie obok nas

(...) Ale właśnie „zdarza się”. Tak zazwyczaj jest tu pięknie, cicho i zwyczajnie można pomyśleć, że jak się pomyśli, to można wszystko. Trzy lata temu zacząłem rejestrować aparatem napotkane ptaki. I jest tych gatunków ponad setka. 105 złapanych w obiektyw i parę takich, które skutecznie się przede mną kryją. Zdjęcia są robione z brzegu, z mostka, ze ścieżki, czasem z krzesełka wędkarskiego, bo z wiekiem lubi się chociaż minimum wygody.

Nie czołgam się w trawie, nie stawiam czatowni – nie, jestem spacerowiczem. Jak setki tutaj. Ptakom spacerowicze nie przeszkadzają. Ale długo trwało zanim się przekonały, że długi obiektyw to nie żadna flinta, a kłapanie lustrzanki to nie są strzały. Ale to byłby temat na zupełnie inny album.

- fragment od AutoraPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama