Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjanci z bydgoskiego Błonia kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób w kryzysie bezdomności oraz mieszkających na działkach. Z myślą o ich bezpieczeństwie, dzielnicowy z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Błonie aspirant Cezary Fac, wraz z kierownikiem Rewiru Dzielnicowych, przeprowadzili kontrole miejsc ich przebywania.
Policjanci z bydgoskiego Błonia kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Autor: KMP Bydgoszcz

Od kilku dni panują trudne warunki atmosferyczne. To czas, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie, a nawet na zamarznięcie. Dzielnicowy z Miedzynia sprawdził miejsca, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności i inne potrzebujące schronienia. Kontrolą także objęto akweny z uwagi zagrożenie, które powoduje cienki lód oraz rejon działek ROD.

Często przebywają oni w budynkach, które ze względu na zły stan techniczny przeznaczone są do rozbiórki. Nocowanie w tego typu miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne również z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi szczególnie w nocy. Wszystkim napotkanym osobom oferowano pomoc i wskazywano miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Informacje o osobach w kryzysie bezdomności oraz potrzebujących pomocy można przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Trzeba jednak pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Waldemar Pasiński Treść komentarza: To powinna być spiżowa postać "Łuczniczki" z łukiem w prawej ręce i z tarczą z herbem miasta po lewej stronie. Może nie byc naga. Mam taką wizualizację, ale nie wiem, jak przesłać Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:58 Źródło komentarza: Bydgoszcz szuka formy dla nowego Pomnika Wolności na Placu Wolności Autor komentarza: Adam12 Treść komentarza: Super rowerki! Data dodania komentarza: 17.07.2026, 19:58 Źródło komentarza: Bydgoski Rower Aglomeracyjny ruszył z elektrykami i 70 stacjami Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Korzystam z rowerów Roovee w innym mieście, bardzo wygodne i świetna aplikacja. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 20:38 Źródło komentarza: Bydgoski Rower Aglomeracyjny szykuje się do startu. Trwają ostatnie prace w terenie Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama