Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Początek grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

W pierwszej połowie grudnia, kiedy powoli rozpoczynają się świąteczne przygotowania, w ramach chwili odpoczynku Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował propozycje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych widzów.
Początek grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Autor: "Czerwony Kapturek" fot.: Natalia Kabanow

Powrót „Ptaków ciernistych krzewów. Rzeczy o miłości w kościele”

Spektakl duetu Piaskowski / Sulima wśród bydgoskiej publiczności cieszy się ogromną popularnością – wrześniowe oraz październikowe pokazy zgromadziły pełne sale a pierwszy popremierowy pokaz zakończył się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Po krótkiej przerwie widzowie już w grudniu będą mieli okazję po raz kolejny zobaczyć spektakl, w którym twórcy przyglądają się różnym sposobom pojmowania miłości w kościele katolickim oraz relacjom, które tworzą (lub nie) księża i siostry zakonne. Choć spektakl dzieli tytuł ze słynnym serialem na podstawie powieści Colleen Mccullough z Richardem Chamberlainem w roli głównej, łączy je jedynie temat: miłość w kościele. Zamiast dobrze znanej, filmowej historii, ukazane zostają historie miłosne z tu i teraz. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie rozmów z osobami duchownymi, ich wyznań i innych materiałów dokumentalnych. Na scenie zobaczymy jednak miłosną fantazję przetworzoną przez wyobraźnię osób tworzących spektakl. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości roku 2033. Dokładnie dwa tysiące lat po śmierci Chrystusa. I jego zmartwychwstaniu.

Pełna humoru i wzruszeń historia o miłości oraz marzeniach zaprezentowana zostanie na małej scenie TPB 2 grudnia (sobota) o godz. 19:00 oraz 3 grudnia (niedziela) o godz. 18:00.

Grudzień dla najmłodszych

W grudniowym repertuarze TPB znalazła się także propozycja dla najmłodszych widzów. W tym pełnym magii miesiącu zaoferujemy im podróż wprost do świata „Czerwonego Kapturka” w reż. Wojciecha Farugi. "Czerwony Kapturek" to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybiera kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Opiekunów wraz z dziećmi na wyprawę do tej bajkowej, pełnej muzyki krainy zaprosimy już 6 grudnia (środa), 7 grudnia (czwartek) i 8 grudnia (piątek) o godz. 10:00 oraz 9 grudnia (sobota) o godz. 16:00 na małą scenę TPB. 

To jednak nie koniec grudniowych planów TPB, w drugiej połowie miesiąca na bydgoską publiczność czeka świąteczna niespodzianka, która zostanie ogłoszona już w najbliższym czasie.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00 a także na godzinę przed spektaklami ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama