Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Biegacze znowu w Myślęcinku. Kolejna edycja City Trail przed nami

W niedzielę, 3 grudnia ścieżki Myślęcinka ponownie wypełnią biegacze biorący udział w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Na liście startowej przełajowej "piątki" jest ponad 600 osób, z kolei do zawodów dziecięco-młodzieżowych zgłoszonych jest niemal 150 uczestników.
Biegacze znowu w Myślęcinku. Kolejna edycja City Trail przed nami

Autor: fot.: Michał Vacho

Zapisy nadal trwają na www.citytrail.pl.  Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 trwa od 30 września 2023 i zakończy się 24 marca 2024. Trasy zawodów są niezmienne - biegacze sprawdzają się na tych samych, 5-kilometrowych pętlach, co pozwoli porównywać czasy. Po zakończeniu sezonu najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni - w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy - CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Trenerzy królowej sportu widzą potencjał w CITY TRAIL

Trasy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to areny, na których spotykają się biegacze na różnym poziomie zaawansowania. Większość z nich biega rekreacyjnie, dla zdrowia i poprawy samopoczucia, ale są też tacy, którzy sport uprawiają wyczynowo lub zawodowo. Edycja 2023/2024 rozpoczęła się od kilku znakomitych wyników - nic w tym dziwnego, bo w pierwszych tygodniach trwania cyklu na trasach CITY TRAIL pojawiło się wiele czołowych zawodniczek i zawodników. Już w pierwszy weekend sezonu Sebastian Nowicki poprawił dziewięcioletni rekord poznańskiej trasy (aktualnie wynosi on 14:33), a Szymon Belgrau ustanowił rekordowy czas (16:31) na górzystej trasie nad szczecińskim Jeziorem Szmaragdowym (miesiąc później został poprawiony przez Artura Olejarza - 16:04). W kolejnych tygodniach nie brakowało emocji i fantastycznych rezultatów. Na pewno warto podkreślić czas Kamila Herzyka - 14:24 we Wrocławiu oraz Adama Ochnika w Olsztynie (15:49). Główne skrzypce jak dotąd grał jednak 20-letni Maciej Megier, który na bydgoskiej trasie ustanowił rekord wszechczasów cyklu - 14:18. 

Biegi juniorskie jako nieodłączny element cyklu

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to impreza o charakterze rodzinnym. Poza biegiem głównym na dystansie 5 km, przy okazji każdego wydarzenia organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 200 m do 1 km. Podczas drugiej serii biegów każdy Uczestnik zawodów CITY TRAIL Junior - otrzyma na mecie upominek od Nationale-Nederlanden - chustę wielofunkcyjną. 

Sport to jeden z fundamentów profilaktyki zdrowia, dlatego warto uprawiać go przez cały rok. Listopadowa aura, szczególnie o poranku, może nie zachęcać do aktywności fizycznej, dlatego dla najmłodszych amatorów sportu przygotowaliśmy drobną motywację w postaci chust wielofunkcyjnych. Mogą pełnić funkcję szalika, czapki, czy opaski na głowę. Ten drobny gadżet z pewnością przyda się na jesiennych spacerach lub podczas kolejnego biegu z cyklu CITY TRAIL Junior.

Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

W drużynie siła

Bieganie to sport indywidualny, ale w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden można startować również drużynowo. W klasyfikacji zespołów biorą udział 4-osobowe teamy, a w składzie mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni - biegacze mają tutaj pełną dowolność. Zgłoszenia drużyn kończą się w dniu drugiego biegu sezonu, zatem startujący w Bydgoszczy mają już tylko kilka dni na rejestrację składu.

Zgłoszenia do biegów

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Co ważne - w cyklu nie ma limitu miejsc, a to oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu każdego biegu. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany oraz Sklep Biegacza. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama