Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 14:42
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

PKP Intercity do połowy listopada przewiozło ponad 60 mln pasażerów

PKP Intercity od początku 2023 r. do połowy listopada przewiozło ponad 60 mln pasażerów. To więcej niż w całym 2022 roku, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało 59 mln podróżnych - poinformował na wtorkowej konferencji wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz.
  • Źródło: PAP
PKP Intercity do połowy listopada przewiozło ponad 60 mln pasażerów

Autor: Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wiceprezes dodał, że w ciągu dekady liczba pasażerów podróżujących PKP Intercity podwoiła się z 30 mln w roku 2013.

"W połowie listopada przekroczyliśmy liczbę 60 mln przewiezionych pasażerów w 2023 roku, co jest absolutnym rekordem w ponad dwudziestoletniej działalności naszej spółki. Prognozujemy, że do końca tego roku przewieziemy 67 mln pasażerów. Dla porównania rok 2022 to jest 59 mln przewiezionych pasażerów przez cały rok" - powiedział Gontarz.

Zdaniem przedstawiciela spółki, taki przyrost pasażerów oznacza, że Polacy coraz mocniej przekonują się do transportu kolejowego, który jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego.

Przypomniał on, że strategia rozwoju PKP Intercity zakłada, że w 2030 roku przewiezionych zostanie 88 mln pasażerów.

Gontarz przekazał też, że w związku z wejściem w życie 10 grudnia nowego rocznego rozkładu jazdy, PKP zwiększy swoją ofertę i będzie uruchamiać dziennie średnio 417 pociągów, czyli o 27 więcej niż w obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy.

"Pojawią się nowe połączenia międzynarodowe, których my wcześniej nie obsługiwaliśmy. Na przykład połączenie Warszawa - Monachium, pojawi się też połączenie Kraków - Berlin, czy Kraków - Wrocław - Wiedeń. Liczymy na to, że te kierunki międzynarodowe spotkają się z dużą popularnością" - powiedział wiceprezes PKP Intercity.

Jak przypomniał Gontarz, według zapowiedzi PKP PLK, połączenie do Zakopanego zostanie przywrócone całorocznie, bez technicznych przerw jesienią i wiosną - 22 grudnia tego roku.

"Oznacza to, że nasz ekspres EIC Tatry trasę z Warszawy do Zakopanego pokona w rekordowym czasie 4 godz. 53 min. Jest to czas o 50 min. lepszy niż był do tej pory" - wskazał.

PKP Intercity to polski międzyregionalny przewoźnik kolejowy. Zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Przewoźnik oferuje podróże czterema kategoriami pociągów. Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) to połączenia ekonomiczne, zaś Express InterCity (EIC) i obsługiwane pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP).

 

(PAP) autor: Łukasz Pawłowski pif/ mick/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama