Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Wydział Medyczny na Politechnice Bydgoskiej jeszcze w tym roku

Minister Edukacji i Nauki wydał zgodę na utworzenie na Politechnice Bydgoskiej kierunku lekarskiego. Jeszcze w tym roku, w strukturach uczelni powstanie Wydział Medyczny.
Wydział Medyczny na Politechnice Bydgoskiej jeszcze w tym roku

Autor: fot.: Ryszard Wszołek

W lutym 2023 roku ruszyły prace związane z przygotowaniem wniosku o uruchomienie studiów na kierunku lekarskim.  W sierpniu, dokumentacja zawierająca m.in. program studiów, wykaz nauczycieli akademickich wraz z ich dorobkiem dydaktyczno-naukowym, opis infrastruktury niezbędnej do kształcenia medyków została przekazana do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- To ważna decyzja dla Uczelni i Bydgoszczy. Po przeanalizowaniu wniosku, w dniu 27 października 2023 roku wydano zgodę na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim. Serdecznie gratuluję i dziękuję za miesiące wytężonej pracy – mówił podczas przekazania decyzji władzom uczelni Minister Łukasz Schreiber.

W grudniu 2023 roku na Politechnice powstanie Wydział Medyczny, na którym w październiku 2024 roku rozpoczną kształcenie pierwsi studenci.

- Na przestrzeni lat, nasza uczelnia zawsze odpowiadała na potrzeby Bydgoszczy i regionu. Tak jest również w przypadku medycyny. Zgoda na utworzenie kierunku lekarskiego wieńczy 8-miesięczny okres prac związanych z zabezpieczeniem bazy klinicznej, kompletowaniem doświadczonej kadry medycznej czy pozyskaniem środków finansowych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, pracownikom PBŚ, władzom rządowym, władzom miejskim, kierownictwu naszych partnerskich szpitali i placówek medycznych. Przed nami kolejne zadania związane m.in. z włączeniem w struktury uczelni szpitala miejskiego oraz budową nowoczesnego prosektorium i centrum symulacji medycznych – mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.

Na potrzeby kształcenia medyków, Miasto Bydgoszcz przekaże Uczelni Wielospecjalistyczny Szpital Miejski. Studenci Wydziału Medycznego PBŚ będą uczyć się i praktykować także w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy, 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama