Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZDMiKP podsumował kończący się sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

W tym sezonie z BRA skorzystano ponad 32 tysiące razy. Ta forma komunikacji nadal cieszy się sporym zainteresowaniem bydgoszczan. Jak podaje Zarząd Dróg, właśnie ogłoszono przetarg na realizację tego zadania w 2024 roku.
  • Źródło: ZDMiKP
ZDMiKP podsumował kończący się sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Autor: fot.: JK archiwum

31 października kończy się sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W tym sezonie funkcjonowało 56 stacji wypożyczenia rowerów. Do dyspozycji użytkownicy mieli 415 jednośladów. W tym roku usługa była oparta wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach w tzw. systemie pomostowym.

Z uwagi na mniejsze wykorzystanie rowerów w obecnych sezonie w odniesieniu do lat poprzednich, sprzęt nie jest mocno wyeksploatowany. Umożliwia to jego wykorzystanie w przyszłym roku. Nie chcemy też utylizować jednośladów i stacji dokujących, które nadal mogą być wykorzystywane po drobnych naprawach czy pracach konserwacyjnych.
Widzimy też po zestawieniach, że dla wielu osób bezpłatne przejazdy rowerem (do 30 min), są bardzo dobrą alternatywą dojazdu do pracy czy domu.

Sezon BRA w 2023:
- prawie 3 900 klientów zarejestrowanych w systemie BRA z czego 85% użytkowników, aktywnie korzystała z rowerów.
- dokonano ponad 32 tysiące wypożyczeń.
- najwięcej wypożyczeń odnotowaliśmy w maju, na poziomie prawie 7 300 wynajmów.
- najpopularniejszym dniem tygodnia była niedziela między godziną 14.00 a 15.00 a następnie poniedziałki w godzinach 16.00 -17.00 Trzecie miejsce na podium zamyka środa w godzinach 15.00 - 16.00.

WIĘCEJ. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama