Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pascal Brodnicki odwiedzi Bydgoszcz w ramach Polish Vodka Tour!

We wtorek, 30 maja br. w Opera Nova odbędą się warsztaty edukacyjne z cyklu Polish Vodka Tour. Są one organizowane od kilku już lat przez Stowarzyszenie Polska Wódka, patrona powstającego w Warszawie Muzeum Polskiej Wódki. Tegoroczną edycję poprowadzą mistrzowie smakowych niuansów – ambasador polskich wódek, Maciej Starosolski oraz znany polsko-francuski kucharz, Pascal Brodnicki.
Pascal Brodnicki odwiedzi Bydgoszcz w ramach Polish Vodka Tour!

Autor: Materiały prasowe

Eksperci zabiorą uczestników w podróż po smakach i aromatach, by odkryć przed nimi tajniki serwowania i degustacji Polskiej Wódki, a także ciekawostki wielowiekowej historii narodowego trunku Polaków.

Polska Wódka to alkohol o bogatej tradycji i doskonałej jakości, czego potwierdzeniem jest wpisanie jej przez Unię Europejską na listę chronionych oznaczeń geograficznych. Zgodnie z obowiązującą od 2013 roku definicją Polska Wódka musi być produkowana wyłącznie
z tradycyjnych polskich zbóż (żyto, pszenica, owies, pszenżyto, jęczmień) lub ziemniaków, a cały proces wytwarzania, poza butelkowaniem, musi odbywać się na terenie Polski. Z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy SW Research w listopadzie 2016 roku wynika, że smak wódki zna większość pełnoletnich Polaków. O tym jednak, że nie każdą wódkę z Polski można nazwać Polską Wódką wie wciąż mniej niż połowa badanych. Dlatego już od trzech lat Stowarzyszenie Polska Wódka wraz ze swoimi członkami, organizuje akcję edukacyjną, czyli cykl bezpłatnych warsztatów pod nazwą Polish Vodka Tour przeprowadzanych w kilku miastach  Polski. W tegorocznej edycji, Bydgoszcz jest ostatnim miejscem na trasie Polish Vodka Tour 2017.

Spotkania adresowane wyłącznie do osób pełnoletnich są okazją, by poznać ciekawostki związane z wielowiekową historią Polskiej Wódki, zgłębić tajniki jej produkcji i posmakować niebanalnych zestawień różnych rodzajów tego trunku z odpowiednio dobranymi potrawami.

- W tym roku do współpracy zaprosiliśmy kucharza o polsko-francuskich korzeniach, Pascala Brodnickiego, znanego szerszej publiczności z autorskich programów telewizyjnych i licznych książek kucharskich. Jestem pewien, że potrawy, które zaproponuje Pascal, będą wyjątkowe i świetnie podkreślą smak poszczególnych rodzajów degustowanych wódek, wydobywając najlepsze aromaty każdej z nich. Zależy nam, aby uczestnicy Polish Vodka Tour spojrzeli na pozornie dobrze znany sobie alkohol z zupełnie nowej perspektywy i wyszli ze spotkania bogatsi o ciekawe doznania kulinarne i nową wiedzę na temat naszego narodowego trunku. – mówi Maciej Starosolski.

Celem spotkań Polish Vodka Tour jest edukacja związana z tradycjami, a także z kulturą spożywania Polskiej Wódki. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak dobierać odpowiednie potrawy do poszczególnych rodzajów wódek, dlaczego zestawienia pewnych składników i aromatów tworzą najbardziej udane kompozycje smakowe, czym wyróżniają się Polskie Wódki na tle innych na świecie, jak rozpoznać, czy wódka powstała z ziemniaków, żyta, czy z pszenicy? W jakiej temperaturze ją podawać, by wydobyć najlepsze walory smakowe.

Polska Wódka uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Za granicą jest ceniona i uznawana za szlachetny trunek o doskonałej jakości, który kryje w sobie całą gamę smaków. Polacy wciąż mało o nim wiedzą, choć od setek lat towarzyszy kolejnym pokoleniom przy najważniejszych okazjach i uroczystościach. Dlatego, podobnie jak inne nacje, warto bez kompleksów i z dumą zgłębiać wiedzę na temat naszego narodowego trunku, by nauczyć się go degustować i umiejętnie serwować swoim gościom.

W spotkaniu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które zgłoszą się za pośrednictwem strony www.polishvodkatour.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat Muzeum na profilu: https://www.facebook.com/MuzeumPolskiejWodki/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama