Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Stefan Friedmann spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z utalentowanym aktorem, reżyserem, scenarzystą i satyrykiem Stefanem Friedmannem!
Stefan Friedmann spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

Autor: fot.: Materiały prasowe

To niepowtarzalna okazja, aby poznać tę ikonę polskiej kultury i sztuki. Stefan Friedmann przedstawi swoją najnowszą książkę pt. “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego”. Książka ta to fascynująca podróż przez siedem dekad życia autora, pełna humoru i refleksji.

Stefan Friedmann to artysta, który zadebiutował na scenie mając zaledwie 9 lat. Zyskał ogromną popularność jako Gienek w kultowej powieści radiowej “Matysiaki.” Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1955 roku, a w latach 60-tych zaczął święcić triumfy na scenie kabaretowej, jednocześnie rozwijając karierę filmową i teatralną. Wraz z Jonaszem Koftą stworzył legendarny duet satyryczno-komediowy. Friedmann to również twórca spektaklu “Fachowcy,” autor scenariuszy spektakli teatralnych, takich jak “Przygody podróżnika Pipsa oraz jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa” czy “W naszym domu straszy.” Wspólnie z innymi twórcami stworzył libretta do musicali, takich jak “Drugie Wejście Smoka, czyli Franek Kimono Story” i “Czarna dziura, czyli Gwiezdne Love Story.”

W latach 90-tych Stefan Friedmann związał się z radiem i telewizją, tworząc niezapomniane felietony wydane pod tytułem “Krzywym okiem obejrzał Stefan Friedmann.” W 2008 roku zadebiutował także jako reżyser teatralny, a od 2012 roku można go podziwiać w spektaklu “Mayday” w Och-Teatrze w Warszawie.

22.09.2023 r. / piątek / godz. 18:00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne do odbioru od 15 września 2023 roku od godz. 16:00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24.

Pierwszeństwo w odbiorze wejściówek mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama