Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Stefan Friedmann spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z utalentowanym aktorem, reżyserem, scenarzystą i satyrykiem Stefanem Friedmannem!
Stefan Friedmann spotka się z mieszkańcami Bydgoszczy

Autor zdjęcia: fot.: Materiały prasowe

To niepowtarzalna okazja, aby poznać tę ikonę polskiej kultury i sztuki. Stefan Friedmann przedstawi swoją najnowszą książkę pt. “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego”. Książka ta to fascynująca podróż przez siedem dekad życia autora, pełna humoru i refleksji.

Stefan Friedmann to artysta, który zadebiutował na scenie mając zaledwie 9 lat. Zyskał ogromną popularność jako Gienek w kultowej powieści radiowej “Matysiaki.” Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1955 roku, a w latach 60-tych zaczął święcić triumfy na scenie kabaretowej, jednocześnie rozwijając karierę filmową i teatralną. Wraz z Jonaszem Koftą stworzył legendarny duet satyryczno-komediowy. Friedmann to również twórca spektaklu “Fachowcy,” autor scenariuszy spektakli teatralnych, takich jak “Przygody podróżnika Pipsa oraz jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa” czy “W naszym domu straszy.” Wspólnie z innymi twórcami stworzył libretta do musicali, takich jak “Drugie Wejście Smoka, czyli Franek Kimono Story” i “Czarna dziura, czyli Gwiezdne Love Story.”

W latach 90-tych Stefan Friedmann związał się z radiem i telewizją, tworząc niezapomniane felietony wydane pod tytułem “Krzywym okiem obejrzał Stefan Friedmann.” W 2008 roku zadebiutował także jako reżyser teatralny, a od 2012 roku można go podziwiać w spektaklu “Mayday” w Och-Teatrze w Warszawie.

22.09.2023 r. / piątek / godz. 18:00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne do odbioru od 15 września 2023 roku od godz. 16:00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24.

Pierwszeństwo w odbiorze wejściówek mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 33 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama