Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Aktorzy Teatru Polskiego przeczytają "Nad Niemnem" na Starym Rynku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. To kolejna XII odsłona Narodowego Czytania, corocznej inicjatywy łączącej wszystkich miłośników słowa pisanego w duchu wspólnego odczytywania wyjątkowych dzieł literatury.
Aktorzy Teatru Polskiego przeczytają "Nad Niemnem" na Starym Rynku

Autor zdjęcia: fot.: Materiały prasowe

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, zaproszeni aktorzy Teatru Polskiego Bydgoszcz w obsadzie: Zhenia Doliak, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Mirosław Guzowski przekażą nam wspaniałą interpretację tego dzieła literackiego, łącząc piękno słowa pisanego z magią teatru. Każdy z Was ma szansę doświadczyć historii “Nad Niemnem” w wyjątkowy sposób, dzięki wirtuozom sceny. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu wszystkich miłośników literatury, czytelników, miłośników teatru polskiego, uczniów bydgoskich szkół oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głośnym czytaniu arcydzieła “Nad Niemnem”. To niesamowita okazja, by razem przenieść się w świat pełen emocji i uniwersalnych wartości. Dołączcie do naszego czytelniczego święta, gdzie literatura i teatr łączą się w jedno, tworząc magiczne doznania i niezapomniane emocje.

 

Organizatorem tegorocznej edycji jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w partnerstwie z Teatrem Polskim Bydgoszcz. To niezwykła szansa, byśmy razem mogli odkrywać piękno słowa w jednym z arcydzieł polskiej literatury – “Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

 

Data:  9 września 2023 roku

Godzina: 11:00

Miejsce: Dziedziniec Biblioteki Głównej / Fabula, Stary Rynek 22, Bydgoszcz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama