Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Aktorzy Teatru Polskiego przeczytają "Nad Niemnem" na Starym Rynku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. To kolejna XII odsłona Narodowego Czytania, corocznej inicjatywy łączącej wszystkich miłośników słowa pisanego w duchu wspólnego odczytywania wyjątkowych dzieł literatury.
Aktorzy Teatru Polskiego przeczytają "Nad Niemnem" na Starym Rynku

Autor: fot.: Materiały prasowe

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, zaproszeni aktorzy Teatru Polskiego Bydgoszcz w obsadzie: Zhenia Doliak, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Mirosław Guzowski przekażą nam wspaniałą interpretację tego dzieła literackiego, łącząc piękno słowa pisanego z magią teatru. Każdy z Was ma szansę doświadczyć historii “Nad Niemnem” w wyjątkowy sposób, dzięki wirtuozom sceny. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu wszystkich miłośników literatury, czytelników, miłośników teatru polskiego, uczniów bydgoskich szkół oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głośnym czytaniu arcydzieła “Nad Niemnem”. To niesamowita okazja, by razem przenieść się w świat pełen emocji i uniwersalnych wartości. Dołączcie do naszego czytelniczego święta, gdzie literatura i teatr łączą się w jedno, tworząc magiczne doznania i niezapomniane emocje.

 

Organizatorem tegorocznej edycji jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w partnerstwie z Teatrem Polskim Bydgoszcz. To niezwykła szansa, byśmy razem mogli odkrywać piękno słowa w jednym z arcydzieł polskiej literatury – “Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

 

Data:  9 września 2023 roku

Godzina: 11:00

Miejsce: Dziedziniec Biblioteki Głównej / Fabula, Stary Rynek 22, Bydgoszcz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama