Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ponad 3 tysiące zawodników wzięło udział w 2 Bydgoskim Festiwalu Biegowym PKO

W niedzielę na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zebrało się ponad 3 tysiące fanów biegania. Podczas 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbyły się rywalizacje dla dzieci i młodzieży, biegi na rolkach oraz główne zawody: na dystansie 10 km, półmaraton oraz maraton drużynowy. Zwycięzcą półmaratonu okazał się Mateusz Witkowski, a wśród pań triumfowała Małgorzata Szczęsna. 819 uczestników imprezy przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz Ewy i Oli.
Ponad 3 tysiące zawodników wzięło udział w 2 Bydgoskim Festiwalu Biegowym PKO

Autor: materiały organizatora

Druga edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zgromadziła ponad 3 tys. zawodników. W niedzielę 21 maja wystartował półmaraton, bieg na 10 km, maraton drużynowy, rywalizacje dzieci i młodzieży oraz biegi na rolkach na 10 km i 20 km. Start i meta wszystkich zawodów znajdowały się na terenie Stadionu Zawiszy. Tam było też zlokalizowane miasteczko lekkoatletyczne dla najmłodszych oraz namioty Banku, w których można było obejrzeć pokazy pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych.

Do mety półmaratonu dobiegło 793 zawodników. Pierwszy był Mateusz Witkowski z Koszalina, który 21 km pokonał w czasie 1:14:25. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Szczęsna z Gdyni, jej rezultat to 1:29:16. Dystans 10 km ukończyło 1105 biegaczy. Najlepszy okazał się Paweł Ochal (33:56). Drugi był Marcin Kośmieja (34:02), a na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Jaranowski z Brodnicy (34:39). Wśród kobiet najszybsza była Andżelika Dzięgiel z Torunia (37:07), drugie miejsce zajęła Sara Dytłow z Warszawy (38:39), a trzecie bydgoszczanka Maja Ryczak (40:34).

– To było prawdziwe święto sportu dla Bydgoszczy! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, który wpieramy od pierwszej edycji. Dziękujemy również ponad 800 zawodnikom za przyłączenie się do akcji charytatywnej „biegnę dla Ewy i Oli“. Obydwie kobiety otrzymają teraz pomoc od naszej Fundacji – mówi Lucyna Kopińska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach 2. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można było pomóc 28-letniej Ewie i 59-letniej Oli. Ewa w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą rękę. Do codziennego funkcjonowania niezbędna jest jej lekka proteza. Ola zachorowała na nowotwór piersi, przeszła też poważną operację kręgosłupa. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej specjalistyczny wózek elektryczny oraz rehabilitacja. Ewa jest podopieczną Fundacji „Avalon", Ola – Stowarzyszenia „Różowa wstążeczka”.

819 zawodników ukończyło biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Ewy i Oli”. Ich zaangażowanie zostało przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiet. Od 2013 r. odbyły się 273 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 292 beneficjentów kwotą ponad 3,8 mln zł. 

Dodatkowo Bank zaprasza na trzecią edycję PKO Biegu Charytatywnego, która odbędzie się 16 września w 12 miastach Polski, również w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli tam 2634 okrążenia. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy ruszą na początku września


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Izka 23.05.2017 08:48
Noo, sporo nas było! Ale za to atmosfera genialna!

bezchmurnie

Temperatura: -9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama