Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przed nami zawody kolarskie Enea Bydgoszcz Cycling Challenge

Wsiadaj na rower i wraz z innymi rywalizuj w bydgoskim challengu! Już 27 sierpnia rozegrane zostaną 3. zawody kolarskie Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, przebiegające ulicami centrum miasta, po widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. Uczestnicy powalczą o nagrody rzeczowe w wyścigu eliminacyjnym i w wielkim finale. Przewidziano także indywidualną jazdę na czas na odcinku 10 km oraz wyścig dla dzieci i młodzieży. Miejscem tegorocznych zmagań kolarskich i sportowych emocji będzie CH Focus.
Przed nami zawody kolarskie Enea Bydgoszcz Cycling Challenge

Autor zdjęcia: fot.: Materiały prasowe

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to największy wyścig kolarski w Bydgoszczy, rozgrywany w dwóch kategoriach rowerów – szosowych i innych, w którym rywalizują ze sobą zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania. Zmagania kolarskie składają się z następujących etapów: wyścigów eliminacyjnych i wielkiego finału na kilku pętlach oraz jazdy indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów. W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge odbywają się także zawody dla dzieci i młodzieży organizowane w 2 kategoriach wiekowych 12-14 lat i od 14-16 lat.

 

Na starcie zameldują się znakomici zawodnicy z całego kraju, w tym ambasador zawodów: Sylwester Szmyd (jeden z najlepszych polskich kolarzy w historii, obecnie dyrektor sportowy w drużynie Bora-hansgrohe) oraz Filip Maciejuk z drużyny Bahrain Victorious, medalista Mistrzostw Świata juniorów i mulimedalista Mistrzostw Polski.

 

CH FOCUS DOPINGUJE KOLARZY

Tegoroczne zmagania na dwóch kółkach aktywnie wspiera centrum handlowe Focus, w którym powstanie m.in. biuro zawodów znajdujące się w pobliżu sklepu Vistula, gdzie w sobotę i niedzielę (26 i 27 sierpnia) wydawane będą pakiety startowe. Punkt czynny będzie od 9.00 do 21.00 w sobotę, natomiast w dniu wyścigu – w godzinach 9.00-18.00. CH Focus zadba także o odpowiedni nastrój i ducha rywalizacji, przygotowując dla wszystkich chętnych i klientów rowerową grę miejską. Gra dostępna jest w aplikacji Aktywne Miasta. Plan zawodów dostępny jest na stronie https://cyclingchallenge.pl/plan-zawodow/. Na wszystkich klientów centrum handlowego czekać także będzie specjalna strefa aktywności Enea. 

 

Trasa wyścigu obejmuje pętle o długości około 3,3 km przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym. Start i meta znajdować się będą na ul. Ogińskiego w Bydgoszczy w okolicy CH Focus. 

 

ZBIERAJ PUNKTY I ZDOBYWAJ NAGRODY!

Nagrody Enea Bydgoszcz Cycling Challenge przyznawane są w następujących kategoriach:

  • w ramach wielkiego finału: Generalna, Górska, Sprinterska, Najlepszy zespół
  • dodatkowe kryteria: Jazda Indywidualna na czas, Najbardziej Wszechstronny

 

Dla zdobywców podium przewidziano m.in. nagrody rzeczowe, unikatowe koszulki kolarskie, pamiątkowe trofea. Do Wielkiego Finału Enea Bydgoszcz Cycling Challenge awansuje 120 najlepszych zawodników z wyścigów eliminacyjnych na rowerach szosowych. W rywalizacji rowerowej brane są pod uwagę zdobyte przez zawodników punkty (zasady punktacji).

 

– Wszystkich miłośników dwóch kółek zachęcamy do udziału w sportowej imprezie. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wydarzenie dla rowerzystów chcących sprawdzić swoje możliwości i przeżyć przygodę z rowerem. W wyścigu mogą wziąć udział zarówno doświadczeni kolarze, jak i amatorzy – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy i dodaje – kolarstwo to wspaniała dyscyplina sportu, dlatego bez wahania włączyliśmy się w przygotowania tegorocznych zawodów. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge służą nie tylko upowszechnianiu kolarstwa jako wszechstronnej formy ruchu, ale również promocji Bydgoszczy i propagowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród naszych mieszkańców. 

 

Zapytania odnośnie możliwości udziału w zawodach i w sprawach organizacyjnych należy kierować pod adresem mailowym: [email protected]. Wszystkich uczestników, poza zawodami dla dzieci i młodzieży, obowiązują opłaty startowe. Szczegóły, w tym wysokość opłat startowych, oraz regulamin zawodów znajdują się na stronie wydarzenia: https://cyclingchallenge.pl

 

Organizatorem Enea Bydgoszcz Cycling Challenge są Stowarzyszenie Ars Athletica Bydgoszcz, Ars Athletica Sp. z o.o. i Ars Athletica Group Sp. z o.o.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na www: https://focusbydgoszcz.pl

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama