Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festiwal Camerimage wyróżniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej

O tym, że Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" zyskał ogromną popularność nie trzeba chyba nikomu przypominać. Niedawno jednak wydarzenie to zostało po raz kolejny wyróżnione, tym razem przez instytucję znaną na całym świecie z corocznej uroczystości przyznawania Oscarów.
Festiwal Camerimage wyróżniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej

Autor: KB archiwum

Cameriamge zyskał status festiwalu kwalifikującego do STUDENCKICH NAGRÓD AKADEMII. Oznacza to, że wszystkie filmy nominowane w Konkursie Etiud Studenckich Camerimage kwalifikują się do selekcji Studenckich Nagród Akademii, pod warunkiem, że twórcy danego filmu będą spełniać pozostałe wymogi Akademii, wliczając w to bycie pełnoprawnym studentem szkoły filmowej oraz nakręcenie filmu w ramach zajęć w tejże szkole.

Podobnie jak Konkurs Etiud Studenckich Camerimage, Studenckie Nagrody Akademii zostały powołane do życia, by promować i wspierać starania adeptów sztuki filmowej na poziomie studenckim. Wśród przeszłych laureatów tej nagrody znajdują się tak uznani reżyserzy jak John Lasseter, Pete Docter, Robert Zemeckis, Trey Parker oraz Spike Lee.

Jest to kolejne wyróżnienie potwierdzające rosnący na świecie prestiż Festiwalu Camerimage, który od 2013 roku jest również festiwalem kwalifikującym do selekcji dorocznych Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny.

Przypominamy, że trwa nabór filmów na tegoroczny CAMERIMAGE. Jubileuszowa 25. edycja, odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 11-18 listopada 2017 roku. Więcej informacji znajduje się na  stronie internetowej www.camerimage.pl/pl/Zglos-Film.html


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 9°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama