Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zabytkowe autobusy zachwyciły bydgoszczan podczas sobotniej imprezy

W minioną sobotę (22.07) na placu przed stadionem Chemika przy ul. Glinki odbyło się spotkanie fanów zabytkowych pojazdów. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00. Dwie godziny później autobusy wyruszyły w paradę ulicami miasta. Od godz. 13.30 odbyło się będzie kursowanie zabytkowymi pojazdami. To były wyjątkowe chwile dla Bydgoszczan, którym zabytki przywołały wyjątkowe wspomnienia.
Zabytkowe autobusy zachwyciły bydgoszczan podczas sobotniej imprezy

Autor: fot. JK

Za nami szczególny weekend. W sobotę odbył się VI Zlot Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy. Scenia z 1966r. jechała na czele parady, ale nie obyło się także bez klasycznych "ogórków".  Od godz. 13.30 odbywało się kursowanie pojazdami. W tym roku uruchomione zostały dwie linie:

  • A. Chemik - zajezdnia tramwajowa (ul. Toruńska);
  • B. Chemik – Myślęcinek;
fot. JK

Zajezdnia tramwajowa także została udostępniona do zwiedzania, co było okazją do zobaczenia cmentarzyska starych tramwajów czekających na renowację. Linia B umożliwiała przejażdżki ulubionymi autobusami, połączonymi z wypoczynkiem w Myślęcinku. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy. Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny. Partnerami wydarzenia były: Miasto Bydgoszcz, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy, Mobilis Sp. z o.o. oraz Irex-Trans Sp. z o.o. Wydarzenie zostało sfinansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Grzg 25.07.2023 11:01
Byłem, jechałem, dla takich starych bydgoszczan jak ja świetna sprawa

bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: ---

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama