Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przed nami kolejna edycja Jarmarku Świętojańskiego

Na świętego Jana, jak każe tradycja „u wody”, na Wyspie Młyńskiej odbędzie się znów Jarmark Świętojański. Organizowany od lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy dla nietuzinkowych twórców i rękodzielników, bydgoszczan oraz gości.
Przed nami kolejna edycja Jarmarku Świętojańskiego

Źródło zdjęcia: fot. materiały prasowe

Sztuka ludowa, rękodzieło, wyroby artystyczne, jadło i napitek będą królowały 25 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Będzie można nacieszyć oko i zakupić bezpośrednio od twórców piękne regionalne hafty, koronki, wyroby z wikliny, ceramikę, rzeźbę, plastykę obrzędową, ptaszki i zabawki tworzone przez mistrzynie i mistrzów w swoim fachu. Nie tylko amatorzy tradycji znajdą coś dla siebie, przyjaciół i pociech. Niezwykła biżuteria, ozdoby, przedmioty użytkowe, do wystroju wnętrz, ceramika artystyczna, zabawki, przytulanki, naturalne kosmetyki, wytwory ludzkich rąk, niepowtarzalne, z duszą, tworzone z materiałów ludziom przyjaznych, wszystko co zawiera się w hasłach etno- i ekodizajn. Z pustymi rękami nie odejdą też koneserzy staroci i dobrej książki.

Dla smakoszy będą polskie i litewskie wędliny, chleby, sery, przyprawy i zioła, mnóstwo słodkości świata, nasze domowe wypieki, rzemieślnicze piwo. Niektórych twórców będzie można podejrzeć przy pracy i wziąć udział w zaimprowizowanych warsztatach. Na scenie towarzyszyć będzie Państwu na ludowo Ziemia Bydgoska, a do tańca porwą – bydgoska Kapela Podwórkowa Cynamony i rockowo-bluesowy zespół Sztof.

Wszystkich gorąco zapraszamy, warto spędzić tę niedzielę z nami na Wyspie Młyńskiej. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Partnerem wydarzenia jest Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama